Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie o burzach z gradem

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem w powiecie pszczyńskim.

Pochmurzone niebo. Nad polami błyskawica.

Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu)
powiaty: będziński(63), bielski(79), Bielsko-Biała(77), bieruńsko-lędziński(59), Bytom(58), Chorzów(57), cieszyński(85), Częstochowa(64), częstochowski(64), Dąbrowa Górnicza(63), Gliwice(58), gliwicki(59), Jastrzębie-Zdrój(59), Jaworzno(61), Katowice(58), kłobucki(63), lubliniecki(63), mikołowski(58), Mysłowice(60), myszkowski(63), Piekary Śląskie(59), pszczyński(59), raciborski(58), Ruda Śląska(57), rybnicki(58), Rybnik(58), Siemianowice Śląskie(58), Sosnowiec(62), Świętochłowice(57), tarnogórski(62), Tychy(58), wodzisławski(59), Zabrze(57), zawierciański(64), Żory(58), żywiecki(86)

Ważność: od godz. 10:00 dnia 26.07. do godz. 18:00 dnia 26.07.2022

Prawdopodobieństwo: 75%

Przebieg: prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h. Miejscami grad.

Plik do pobrania:

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo nr 138- Burze z gradem, format pliku: PDF, rozmiar: 153.37 KB

(źródło: nstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie)

Uważajcie na fałszywe SMS-y! Nie reagujcie i od razu usuwajcie

Oszuści, za pomocą fałszywych SMS-ów, podszywają się pod różne firmy i instytucje. Za każdym razem wysyłane przez nich wiadomości zawierają link, który przekierowuje na podstawioną stronę internetową. Nie należy otwierać takich linków i nie wpisywać swoich haseł, loginów i danych osobowych. Trzeba pamiętać, aby w każdym przypadku, gdy chodzi o pieniądze, kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Pomoc dla bezdomnych. Całodobowa infolinia 987

Wzorem lat ubiegłych, 1 listopada w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach uruchomiona zostanie infolinia o bezpłatnym numerze 987, obsługiwana całodobowo przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

• Bezpieczeństwo

System dystrybucji jodku potasu w powiecie pszczyńskim

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie publikuje listę punktów dystrybucji jodku potasu. Ewentualna dystrybucja tabletek zawierających jodek potasu wśród mieszkańców poszczególnych gmin w naszym powiecie będzie się odbywała tylko w sytuacji ogłoszonego zagrożenia.