Ogólne

Tomek Wędrowniczek z wizytą w pszczyńskim starostwie

Tomasz Pawłowski, znany jako Tomek Wędrowniczek ma wyjątkową pasję, nieprzerwanie od 1990 roku podróżuje po polskich urzędach i spotyka się z włodarzami. W poniedziałek 25 lipca odwiedził pszczyńskie starostwo, to jego druga wizyta w tym miejscu.

Starosta i wicestarosta, pośrodku wysoki mężczyzna w koszulce powiatu pszczyńskiego.

Tomasz Pawłowski podróżuje po Polsce od ponad 30 lat, w tym czasie odwiedził 4681 samorządowców. Swoje wizyty dokumentuje tworząc kroniki zawierające autografy, dedykacje, wizytówki i zdjęcia. Posiada już 115 takich albumów. Od 1990 roku udało mu się odwiedzić m.in. 394 starostów, 478 wicestarostów, 578 prezydentów miast, 668 burmistrzów i 883 wójtów. Zbiera też gadżety i pamiątki.

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie spotkał się ze starostą Barbarą Bandołą i wicestarostą Damianem Cieszewskim. To kolejna wizyta niecodziennego podróżnika w pszczyńskim starostwie, pierwsza miała miejsce w 2012 roku. - Pan Tomek to postać z nietuzinkową pamięcią do nazwisk i miejsc, do których przybywa. To kopalnia wiedzy samorządowej - mówi starosta Barbara Bandoła, która pozostawiła pamiątkowy wpis w jednej z kronik.

Podróżujący pociągami po Polsce wędrownik na co dzień mieszka w Gnieźnie, jest osobą z niepełnosprawnością. - Swoją podróż rozpocząłem mając 20 lat. We wszystkich miejscach, które odwiedzam zawsze jestem przyjmowany z uśmiechem - mówi Tomasz Pawłowski, nazywany Tomkiem Wędrowniczkiem.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości