Dla niepełnosprawnych

Nabór do projektu "Neuronek" - bezpłatne działania neurorehabiltacyjne

Fundacja "Niemożliwe-możliwym" zaprasza osoby w wieku do 18 r.ż. z obszarów wiejskich i małych miast na terenie Śląska z różnego rodzaju deficytami rozwoju układu nerwowego oraz ich opiekunów do udziału w projekcie "Neuronek".

Projekt będzie realizowany od 1 sierpnia 2022 r. do 31 stycznia 2022 r.

Jego celem jest zapewnienie regularnego mechanizmu opieki i wsparcia dla rodziców dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z różnego rodzaju deficytami rozwoju układu nerwowego, by wpłynąć na poprawę ich funkcjonowania, zwiększyć ich sprawność i samodzielność.

W ramach projektu 10 zakwalifikowanych uczestników będzie mogło bezpłatnie skorzystać z nowatorskich działań neurorehabilitacyjnych: terapii neurotaktylnej, stymulacji neurologicznej oraz rehabilitacji - terapii neurorozwojowej chorych z deficytami układu nerwowego.

Projekt jest realizowany przez Fundację Wspierania Profilaktyki, Rehabilitacji i Oświaty Niemożliwe-możliwym, która pozyskała środki finansowe z Fundacji PZU w ramach konkursu „Młodzi niepełnosprawni - sprawni z Fundacją PZU” edycja 2022.

Wszelkich informacji koordynacyjnych o projekcie i prowadzonej rekrutacji udziela Jolanta Wala, prezes Zarządu Fundacji, telefon kontaktowy: 573 340 034.

(źródło: Fundacja Niemożliwe-możliwym)

• Dla niepełnosprawnych

Pokonywali przeszkody i własne bariery

Łącznie 60 uczniów Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie i Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach w Dzień Dziecka spotkało się w Pszczynie na terenowym torze przeszkód, tak zwanym Boot Campie.

• Dla niepełnosprawnych

Nadchodzi słoneczny tydzień

XXI Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany jako „Słoneczny Tydzień” rozpocznie się w najbliższy piątek. W ciągu całego tygodnia uczniowie będą bawić się i rywalizować w licznych konkursach i zawodach o charakterze artystycznym, sportowym i edukacyjnym. Przygotowano też integracyjne zabawy dla mieszkańców.