Inwestycje

Trwa budowa chodnika w Rudołowicach i Ćwiklicach

Chodnik połączy dwa sołectwa i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Wzdłuż ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach i Ćwiklicach trwa budowa chodnika.

Trwa budowa chodnika wzdłuż drogi. Ekipa układa kostkę, za pracownikami stoi koparka.

Bezpieczny ciąg dla pieszych powstanie na odcinku 1,4 km. Prace prowadzone są od OSP w Rudołtowicach w stronę Ćwiklic. Prace rozpoczęły się kilka miesięcy temu na wysokości OSP w Rudołtowicach. Do tej pory wybudowano znaczny odcinek kanalizacji deszczowej, wykonano przekładkę sieci energetycznej i gazowej, układane są krawężniki i nawierzchnia z kostki brukowej. Ekipy budowlane dotarły do granicy dwóch sołectw.

Roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne „Rol-Bud” z Kobielic. Inwestorem jest Powiat Pszczyński, który przeznaczy na ten cel 1 016 239 zł, a prace wspiera Gmina Pszczyna kwotą 973 700 zł.

To kolejne działania po budowie chodnika przy ul. Ligonia w Krzyżowicach, wybudowaniu wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ul. Pszczyńskiej w Woli oraz budowie wyniesionych przejść dla pieszych w rejonie szkół w Studzienicach i Radostowicach, zwiększające bezpieczeństwo pieszych. - W tym roku oddaliśmy do użytku kolejne odcinki chodników wzdłuż przebudowanej ul. Studzienickiej w Piasku oraz Szkolnej w Porębie i Porębskiej w Radostowicach, a przy ul. Jedności w Studzionce trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego. Nowy chodnik w Rudołtowicach i Ćwiklicach połączy dwa sołectwa w gminie Pszczyna i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.

• Inwestycje

Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.