Kolejne elementy w zielonym zakątku dzięki współpracy z Zakładem Poprawczym

W zorganizowanym przez pracowników Szpitala Joannitas w Pszczynie zakątku dla seniorów pojawiły się nowe ławki oraz donice na kwiaty i zioła przygotowane przez podopiecznych Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie.

Podopieczni zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego oraz dyrekcja szpitala, zkałądu poprawczego i władze starostwa

Zielony zakątek to miejsce, gdzie podopieczni Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Szpitala Joannitas w Pszczynie mogą odpocząć w cieniu drzew. Na świeżym powietrzu uczestniczą też w terapii zajęciowej i gimnastyce. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu pracowników szpitala zakupione zostały stoły, kwiaty i parasole przeciwsłoneczne. Teraz podopieczni pszczyńskiego Zakładu Poprawczego wykonali ławki oraz donice na kwiaty i zioła. Potrzebne elementy zakupił Powiat Pszczyński.

- Kształcimy w naszym zakładzie w zawodzie ślusarz i stolarz. Nasi podopieczni wyszlifowali, pomalowali i zmontowali potrzebne elementy do wykonania ławek i donic. Praca jest najlepszą formą resocjalizacji. Wychowankowie widzą jej efekty i to ich cieszy. Garną się do kolejnych działań - mówi Maciej Paź, dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie.

To początek szerszej współpracy pomiędzy szpitalem a Zakładem Poprawczym. - Podopieczni zakładu odnowili stoły i krzesła na części oddziałów, nadając im nowe życie. Kolejnym projektem będzie wolontariat w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym - pod okiem swoich wychowawców będą zabierać naszych seniorów na spacery - mówi Katarzyna Michalik, prezes Szpitala Joannitas w Pszczynie.

W Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym pszczyńskiej placówki przebywa 28 pacjentów To osoby przewlekle chore, które wymagają stałej, długotrwałej opieki i pielęgnacji. - Pacjentów bardzo cieszy miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Zakładowi Poprawczemu dziękuję za zaangażowanie. To bezcenna współpraca - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Środowisko

Dopłaty do kukurydzy - wnioski do 29 lutego, biura powiatowe czynne dłużej

Dokumenty od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy, Biura Powiatowe ARiMR przyjmują do 29 lutego. Placówki w czasie naboru w dni robocze są czynne dłużej. Do tej pory złożono 64,5 tys. wniosków.

• Pomoc konsumentom

Grupa OLX. Decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencki i Konsumentów

Kupiłeś na OLX i zapłaciłeś za „Pakiet ochronny”? Przedmiot miał przyjść nowy, ale był uszkodzony lub używany, miał inny kolor albo rozmiar, a OLX odrzucił reklamację? Wyszukując produkty od najtańszych, nie widziałeś, że będziesz musiał dodatkowo zapłacić za niektóre z nich opłatę za usługę serwisową?

Złoto po raz czwarty z rzędu

Złoty i brązowy medal przywiozły z 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity w badmintonie zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna. Kornelia Marczak stanęła na najwyższym stopniu podium, a Julia Pławecka zdobyła brązowy medal w grze podwójnej.