Kolejne elementy w zielonym zakątku dzięki współpracy z Zakładem Poprawczym

W zorganizowanym przez pracowników Szpitala Joannitas w Pszczynie zakątku dla seniorów pojawiły się nowe ławki oraz donice na kwiaty i zioła przygotowane przez podopiecznych Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie.

Podopieczni zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego oraz dyrekcja szpitala, zkałądu poprawczego i władze starostwa

Zielony zakątek to miejsce, gdzie podopieczni Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Szpitala Joannitas w Pszczynie mogą odpocząć w cieniu drzew. Na świeżym powietrzu uczestniczą też w terapii zajęciowej i gimnastyce. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu pracowników szpitala zakupione zostały stoły, kwiaty i parasole przeciwsłoneczne. Teraz podopieczni pszczyńskiego Zakładu Poprawczego wykonali ławki oraz donice na kwiaty i zioła. Potrzebne elementy zakupił Powiat Pszczyński.

- Kształcimy w naszym zakładzie w zawodzie ślusarz i stolarz. Nasi podopieczni wyszlifowali, pomalowali i zmontowali potrzebne elementy do wykonania ławek i donic. Praca jest najlepszą formą resocjalizacji. Wychowankowie widzą jej efekty i to ich cieszy. Garną się do kolejnych działań - mówi Maciej Paź, dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie.

To początek szerszej współpracy pomiędzy szpitalem a Zakładem Poprawczym. - Podopieczni zakładu odnowili stoły i krzesła na części oddziałów, nadając im nowe życie. Kolejnym projektem będzie wolontariat w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym - pod okiem swoich wychowawców będą zabierać naszych seniorów na spacery - mówi Katarzyna Michalik, prezes Szpitala Joannitas w Pszczynie.

W Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym pszczyńskiej placówki przebywa 28 pacjentów To osoby przewlekle chore, które wymagają stałej, długotrwałej opieki i pielęgnacji. - Pacjentów bardzo cieszy miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Zakładowi Poprawczemu dziękuję za zaangażowanie. To bezcenna współpraca - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Piątkowe „Prania pachnące sztuką” przesunięte na inne terminy

Ważny komunikat. Ze względu na silne opady deszczu, grad i burze, które przeszły nad naszym powiatem oraz zapowiadane dalsze niesprzyjające warunki pogodowe wspólnie z Zarządem osiedla Śródmieście w Pszczynie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Suszcu podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszych plenerowych wernisaży wystaw: „Dzieciom” Anny Stoszek-Szroborz i „Radościowice” Pawła Widery w ramach projektu „Pranie pachnące sztuką”. O nowych terminach poinformujemy w późniejszym czasie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o burzach

IMGW-PIB w Krakowie wydał ostrzeżenie 2. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Wydane zostało również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.