Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Z dziećmi i młodzieżą o akceptacji i tolerancji

W ostatnim czasie w warsztatach „Różni, ale tacy sami” organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie uczestniczyli uczniowie goczałkowickiej podstawówki oraz przedszkolaki z Miedźnej, Pszczyny i Kobióra.

Dzieci siedzące na dywanie, przed nimi prowadząca warsztaty. Migają palcami.

Zajęcia miały pokazać dzieciom i młodzieży, z jakimi trudnościami borykają się przede wszystkim osoby z dysfunkcją słuchu - niedosłyszące i głuche, w jaki sposób komunikują się między sobą i ludźmi słyszącymi.

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnej, Przedszkola nr 2 w Pszczynie im. Juliana Tuwima w Pszczynie, Gminnego Przedszkola w Kobiórze oraz uczniowie Szkoły podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju poznali też język migowy m.in. alfabet palcowy, liczby i podstawowe słowa.

- Każda osoba z niepełnosprawnością potrzebuje wsparcia i akceptacji. Warto o tym rozmawiać z dziećmi już od najmłodszych lat - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

„Różni, ale tacy sami” to warsztaty, które mają pomóc wykształcić u dzieci i młodzieży postawy tolerancji i akceptacji wobec różnego rodzaju niepełnosprawności. Czas i sposób prowadzenia zajęć zostaje dopasowany pod względem wieku.

Po okresie wakacyjnym zapraszamy przedszkola i szkoły z powiatu pszczyńskiego do udziału w warsztatach. Więcej informacji udziela Referat ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych pszczyńskiego starostwa pod numerem telefonu 32 449 23 83.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Oświata

  Wyniki matury w „Chrobrym” lepsze niż w kraju

  W tym tygodniu maturzyści dowiedzieli się, jak poszedł ich egzamin dojrzałości, który napisali w maju. W powiecie pszczyńskim najlepsze średnie wyniki z przedmiotów podstawowych na maturze osiągnęli absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

 • Oświata

  O dynamicznym nauczaniu podczas szkolenia w Hiszpanii

  15 nauczycieli pszczyńskiej „Samochodówki” spędziło tydzień w Granadzie, gdzie szkolili się z dynamicznego nauczania w ramach projektu finansowanego ze środków Erasmus+ w ramach uzyskanej akredytacji.

 • Oświata

  Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

  21 czerwca dla uczniów rozpoczęły się wakacje. Zanim to się stało, młodzież kształcąca się w powiatowych szkołach ponadpodstawowych odebrała świadectwa. Prawie 150 uczniów Szkół Branżowych I Stopnia zakończyło edukację.