Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej kolejny raz przekracza granicę

W sobotę 11 czerwca miejscowi producenci promowali Lokalną Markę Ziemi Pszczyńskiej w czeskiej miejscowości Těrlicko.

Lokalna producentka stojąca pod namiotem, promująca lokalną markę poprzez miejscowe sery.
Logotypy trzech partnerów projektu.

Lokalni producenci, których produkty wyróżniono Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej wzięli udział w wydarzeniu „Těrlické Slunko”. Nasi czescy sąsiedzi mogli posmakować fetuni z mleka krów rasy jersey oraz sera koziego dojrzewającego z dodatkiem czarnuszki. To produkty z gospodarstwa Przewoźnikówka, które zostały wyróżnione znakiem jakości. Poznali też borowinę i solankę z goczałkowickiego uzdrowiska.

Wicestarosta Damian Cieszewski podkreśla, że wieść o Lokalnej Marce Ziemi Pszczyńskiej kolejny raz przekracza granicę kraju. - Chcemy pokazywać produkty wysokiej jakości, wartościowe i unikalne pod każdym względem nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami. W maju miejscowi producenci promowali to, co najlepsze z naszego regionu podczas Májová veselice & Forest Man w Czechach - mówi wicestarosta pszczyński.

Lokalni producenci wzięli udział w czeskim festynie na zaproszenie partnera MAS Pobeskydí, z którym Powiat Pszczyński realizuje projekt „Regionalne produkty - bogactwo pogranicza”.

• Nasi producenci na „Gorolskim Święcie” w czeskim Jabłonkowie

W pierwszy weekend sierpnia w czeskim Jabłonkowie odbyły się 75. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Gorolski Święto”. To wielkie święto kapel ludowych, lokalnych twórców, rękodzielników z Czech i Polski, podczas którego nie zabrakło także producentów z powiatu pszczyńskiego - promowali wyroby, które otrzymały certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

• Certyfikowane lokalne produkty to hit. Są nasze i najcenniejsze

Podczas Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej mieszkańcy i turyści mogli poznać wszystkie cenne lokalnie produkty, które zostały oznakowane Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej. Projekt wdrażany przez Powiat Pszczyński oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej daje lepszą rozpoznawalność i wpływa na większe zainteresowanie produktami "z różą".

• "Mały Brzym" i Festiwal Lokalnych Produktów przeniesione na niedzielę!

Ze względu na prognozowane niekorzystne warunki atmosferyczne na sobotnie popołudnie(silne opady deszczu), organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu na niedzielę wydarzeń - 20. Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym" i Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej. Zapraszamy w niedzielę już od godz. 9.00.