Oświata

„Samochodówka” promowała się na Festiwalu Zawodowca

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie był jedną z 30 placówek spośród 350 szkół techniczno-zawodowych województwa śląskiego zaproszonych na „Festiwal Zawodowca” w Katowicach.

Nauczycielka i dyrektor szkoły na stoisku, przed którym stoi młodzież.

Podczas festiwalu przebiegającego pod hasłem „Poznaj moc zawodowca!” młodzież z województwa śląskiego miała możliwość poznania atrakcyjnych zawodów i szkół. PZS nr 1 w Pszczynie zaprezentował swoją ofertę i osiągnięcia uczniom szkół podstawowych. - Oferta edukacyjna naszej szkoły przyciągnęła uwagę wielu młodych ludzi - informuje Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie.

Wydarzenie poprowadził Cyber Marian, znany influencer i ambasador kampanii „Poznaj moc zawodowca”. „Festiwal Zawodowca” został zorganizowany w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach projektu „Śląskie. Zawodowcy” współfinansowanego przez Unię Europejską.

• Oświata

W „Chrobrym” o recyklingu z młodzieżą z europejskich państw

Uczniowie i nauczyciele z Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Litwy przebywają w powiecie pszczyńskim, gdzie razem z młodzieżą z „Chrobrego” kontynuują realizację projektu „Art with Trash”. Przełamują bariery językowe i społeczne, poznają dziedzictwo kulturowe naszego regionu i pogłębiają wiedzę na temat wartości kolejnego etapu ochrony środowiska - recyklingu.

• Oświata

Na bieżąco monitorują jakość powietrza

Na budynku Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie został zamontowany miernik do oznaczania jakości powietrza oraz wyświetlacz LED podający aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5. Szkoła otrzymała też pakiet materiałów edukacyjnych na temat smogu.