Promowali Lokalną Markę Ziemi Pszczyńskiej podczas czeskiej majówki

W sobotę 21 maja w malowniczej miejscowości Řeka miejscowi producenci z powiatu pszczyńskiego promowali Lokalną Markę Ziemi Pszczyńskiej.

Lokalne produkty z goczałkowickiego uzdrowiska wystawione na stoisku w Czechach.
Logotypy trzech partnerów projektu.

Lokalne produkty cieszyły się powodzeniem podczas Májová veselice & Forest Man 2022. Czescy sąsiedzi mogli posmakować kozich serów i świeżego mleka z gospodarstwa Kozia Rodzinka, poznać goczałkowicką borowinę i solankę oraz zobaczyć rękodzieło, w tym czepidło wykonywane przez Bożenę Rokitę.

Lokalni producenci wzięli udział w czeskiej majówce na zaproszenie partnera MAS Pobeskydí, z którym Powiat Pszczyński realizuje projekt „Regionalne produkty - bogactwo pogranicza”.

• Lokalne miody kolejny raz ze złotym godłem

Miody z Pasieki św. Ambrożego w Woli po raz czwarty zostały wyróżnione Złotym Godłem QI i tytułem Najwyższa Jakość Quality International 2023 w kategorii „QI product - produkt najwyższej jakości”.

• Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej rozwija się

Lokalni producenci, których wyroby otrzymały certyfikat, komisja oraz przedstawiciele koordynatora - Powiatu Pszczyńskiego spotkali się w skansenie, aby podsumować dotychczasowe i zaplanować kolejne działania związane z dalszym rozwojem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.