Trzecioklasiści odwiedzili pszczyńskie starostwo

Blisko 60 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju uczestniczyło w żywej lekcji o samorządzie. W spotkaniu wzięły udział również dzieci z Ukrainy uczęszczające do goczałkowickiej szkoły.

Uczniowie goczałkowickiej szkoły we wspólnym zdjęciu przed pszczyńskim starostwem.

Sekretarz powiatu Szymon Sekta opowiedział uczniom o zadaniach, którymi zajmuje się Powiat Pszczyński. Trzecioklasiści zobaczyli salę, w której odbywają się sesje Rady Powiatu Pszczyńskiego oraz gabinet starosty, gdzie mieli okazję usiąść w jej fotelu.

W ramach akcji „Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce” uczniowie z Goczałkowic otrzymali samozaciskowe opaski odblaskowe z logiem Powiatu Pszczyńskiego. - Sprawdzą się one nie tylko w drodze do szkoły, ale również podczas klasowych wycieczek - mówił Szymon Sekta, sekretarz Powiatu Pszczyńskiego, któremu trzecioklasiści przekazali własnoręcznie wykonaną kartkę, z podziękowaniami za spotkanie.

• Oświata

Mechatronicy z "Rolniczoka" na stażu zawodowym w Barcelonie

Początkiem marca grupa pięciu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęła praktyki w Barcelonie. Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji praktykanci uczestniczyli w intensywnym kursie języka hiszpańskiego. Przeszli też szkolenie z pierwszej pomocy i uczestniczyli w zajęciach z przygotowania kulturowego.

• Oświata

Z byłym ambasadorem Hiszpanii o współpracy

Gościem starosty pszczyńskiej Barbary Bandoły oraz przewodniczącego Rady Powiatu Pawła Sadzy był hiszpański dyplomata Francisco Javier Sanabria Valderrama, w latach 2017-22 ambasador w Polsce.