Oświata

Trzecioklasiści odwiedzili pszczyńskie starostwo

Blisko 60 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju uczestniczyło w żywej lekcji o samorządzie. W spotkaniu wzięły udział również dzieci z Ukrainy uczęszczające do goczałkowickiej szkoły.

Uczniowie goczałkowickiej szkoły we wspólnym zdjęciu przed pszczyńskim starostwem.

Sekretarz powiatu Szymon Sekta opowiedział uczniom o zadaniach, którymi zajmuje się Powiat Pszczyński. Trzecioklasiści zobaczyli salę, w której odbywają się sesje Rady Powiatu Pszczyńskiego oraz gabinet starosty, gdzie mieli okazję usiąść w jej fotelu.

W ramach akcji „Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce” uczniowie z Goczałkowic otrzymali samozaciskowe opaski odblaskowe z logiem Powiatu Pszczyńskiego. - Sprawdzą się one nie tylko w drodze do szkoły, ale również podczas klasowych wycieczek - mówił Szymon Sekta, sekretarz Powiatu Pszczyńskiego, któremu trzecioklasiści przekazali własnoręcznie wykonaną kartkę, z podziękowaniami za spotkanie.

• Oświata

Z dziećmi i młodzieżą o akceptacji i tolerancji

W ostatnim czasie w warsztatach „Różni, ale tacy sami” organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie uczestniczyli uczniowie goczałkowickiej podstawówki oraz przedszkolaki z Miedźnej, Pszczyny i Kobióra.

• Oświata

10. rok akademicki za nimi

450 słuchaczy zakończyło kolejny, 10. rok akademicki Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To organizacja, dzięki której seniorzy mogą się uczyć, rozwijać swoje pasje i cieszyć swoim towarzystwem.