Przedsiębiorczość

Punkt urzędu pracy w „markecie pomocy”

W „markecie pomocy” przez kolejne środy będzie działał punkt informacyjny Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie. Obywatele Ukrainy otrzymają tu pomoc w odnalezieniu się na runku pracy.

Punkt Powiatowego Urzędu Pracy, pracownice rozmawiają z obywatelkami Ukrainy.

Po raz pierwszy punkt informacyjny urzędu pracy w „markecie pomocy” przy ul. Bielskiej 32 w Pszczynie został uruchomiony w środę, 27 kwietnia. Takie terenowe biuro urzędu pracy będzie tu funkcjonowało jeszcze przez trzy kolejne środy - 4, 11 i 18 maja w godzinach od 17.00 do 20.00. W punkcie można uzyskać informacje o ogólnodostępnych ofertach pracy oraz o zasadach rejestracji w urzędzie pracy. Pomoc udziela jest w języku ukraińskim oraz polskim.
Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie pomaga w aktywizacji zawodowej obywatelom Ukrainy na wiele sposobów, m.in. organizując spotkania w punktach zbiorowego zakwaterowania.

- Warto zarejestrować się w urzędzie pracy. Obywatele Ukrainy mogą dzięki temu skorzystać z różnych form wsparcia np. stażu, robót publicznych, interwencyjnych czy doposażenia stanowiska pracy. Do tej pory w naszym urzędzie zarejestrowało się 50 ukraińskich kobiet, kilkanaście skierowaliśmy na staż, część bierze udział w zajęciach aktywizacyjnych - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

Pracodawcy poszukujący pracowników i dysponujący ofertami pracy dla osób z Ukrainy mogą skontaktować się z PUP w Pszczynie: tel. 723 991 209, 32 210 27 30 lub 34 oraz mailowo: ukraina@pszczyna.praca.gov.pl

„Market pomocy” został uruchomiony początkiem marca przez Powiat Pszczyński. Obywatele Ukrainy mogą zaopatrzyć się tu w artykuły pierwszej potrzeby, m.in. żywność, środki czystości, kosmetyki i ubrania. Działa trzy razy w tygodniu dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców - w poniedziałki, środy i piątki od 17.00 do 20.00. W punkcie stale potrzebna jest przede wszystkim żywność i środki czystości.