Dla niepełnosprawnych

Spotkanie dla osób z niepełnosprawnością

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza do udziału w spotkaniu poświęconym aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.

Kobieta siedzi na wózku inwalidzkim za stołem, pracuje przed komputerem.

Podczas spotkania zostaną omówione prawa osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Będzie to również okazja do zapoznania się z działalnością Fundacji Aktywizacja - lidera wśród organizacji pozarządowych z ponad 30-letnim doświadczeniem w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.
Będzie będzie możliwa rekrutacja do projektów realizowanych przez Fundację.

Kiedy? Już 17 maja 2022 r. o godzinie 10:00.
Gdzie? Sala sesyjna Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy otwiera się w nowym oknie lub skontaktować się telefonicznie z  doradcą zawodowym pod numerem telefonu 32 210 27 39.

(źródło: PUP Pszczyna)

• Dla niepełnosprawnych

Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami

Powiat Pszczyński podjął kolejne działania, które mają na celu poprawę dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Budynek pszczyńskiego starostwa został doposażony w nowe sprzęty, a część pracowników urzędu wzięło udział w cyklu szkoleń.

• Dla niepełnosprawnych

Trwa nabór wniosków do wyróżnienia "Uskrzydlony"

Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” zostało ustanowione z myślą o osobach z niepełnosprawnością, które są wzorem do naśladowania. Zgłoszenia do tegorocznej edycji można składać do 29 kwietnia.