Powiat pszczyński - podstrona

Wypiekany z tradycją, pasją i sercem

Chleb z łopaty z chrupiącą skórką to ulubieniec klientów Piekarni-Cukierni „u Brzęczka”. Produkt uzyskał certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Chleb położony w koszyku śniadaniowym.
fot. Piekarnia-Cukiernia "Brzęczek"

Chleb pszenno-żytni na zakwasie wypiekany jest wyłącznie z naturalnych produktów. Tajemnicą jego unikalnego smaku jest specjalna, ściśle strzeżona receptura. Pieczywo w większości powstaje z surowców regionalnych. Chleb z łopaty wytwarzany jest w 100% przez piekarzy-rzemieślników.

Chleb firmowy w 2013 roku zdobył certyfikat „Doceń polskie” i otrzymał tytuł „Top Produktu”. - Chleb z łopaty jest naszą wizytówką. Znany jest nie tylko w powiecie pszczyńskim, ale także w dużej części Śląska - informuje Tatiana Gronkiewicz, współwłaścicielka firmy Cukiernia-Piekarnia „u Brzęczka”.

Tworzymy wypieki z tradycją, pasją i sercem - to hasło firmy rodzinnej Piekarni-Cukierni „u Brzęczka”, która powstała w 1971 w Orzeszu, a w 1986 roku przeniosła się do nowej siedziby w Pszczynie. Od samego początku właściciele stawiali na jakość swoich wyrobów. Kolejne pokolenie rozwija tradycję i inwestycje w nowe lokale handlowe.

Chleb z łopaty można zakupić w piekarniach w Pszczynie, Woli, Pawłowicach, Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Ustroniu, Tychach i Kozach oraz lokalnych sklepach ogólnospożywczych.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej rośnie w siłę

    Podczas Jarmarku Wielkanocnego w skansenie mieszkańcy i turyści mogli poznać i posmakować wszystkie cenne lokalnie produkty, które zostały oznakowane Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej podczas I i II naboru wniosków.

  • Nowe produkty wyróżnione Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej

    Oferta Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej wzbogaciła się o 34 lokalne produkty i grupy produktów charakterystyczne dla naszego powiatu. Specjały wyróżnione certyfikatem będzie można poznać w najbliższy weekend podczas Jarmarku Wielkanocnego w pszczyńskim skansenie.