Środowisko

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla województwa śląskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu i silnym wietrze.

Obszar: Województwo śląskie
Ważność: (cz. urz.) od godz. 07:30 dnia 23.02.2022 (środa)
do godz. 07:30 dnia 24.02.2022 (czwartek)
Zjawisko/stopień zagrożenia
Kryteria:
Oblodzenie/1 (wszystkie powiaty)
Spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.
Silny wiatr/1 (wszystkie powiaty)
Silny wiatr o średniej prędkości 55-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h.

Do pobrania:
Prognoza niebezpiecznych zjawisk z dnia 21.02.2022 r., format pliku: PDF, rozmiar: 259.85 KB

Wprowadził Wydział Promocji

Ostrzeżenie o burzach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego.

• Środowisko

Przyłącz się do akcji „Pomyśl i nie śmieć”

Zbliża się Dzień Ziemi. 20 kwietnia odbędzie się akcja „Pomyśl i nie śmieć”, która tradycyjnie wystartuje na łowisku specjalnym w Wiśle Małej. Uczestnicy wspólnymi siłami będą sprzątać obrzeża Jeziora Goczałkowickiego.

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.