Środowisko

Ostrzeżenie o marznących opadach i gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie 1 stopnia o opadach marznących.

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Opady marznące/1
Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu) powiaty: będziński(7), bieruńsko-lędziński(7), Bytom(7), Chorzów(7), Częstochowa(7),
częstochowski(7), Dąbrowa Górnicza(7), Gliwice(7), gliwicki(7), Jastrzębie-Zdrój(9), Jaworzno(7), Katowice(7), kłobucki(7), lubliniecki(7), mikołowski(7), Mysłowice(7), myszkowski(7), Piekary Śląskie(7), pszczyński(9), raciborski(8), Ruda Śląska(7), rybnicki(8), Rybnik(8), Siemianowice Śląskie(7), Sosnowiec(7), Świętochłowice(7), tarnogórski(7), Tychy(7), wodzisławski(9), Zabrze(7), zawierciański(7), Żory(8)
Ważność: od godz. 21:00 dnia 24.01.2022 do godz. 12:00 dnia 25.01.2022
Prawdopodobieństwo: 70%
Przebieg: Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Do pobrania:
Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo nr 20, format pliku: PDF, rozmiar: 146.17 KB

Prognoza niebezpiecznych zjawisk - gęsta mgła

Prognoza niebezpiecznych zjawisk, format pliku: PDF, rozmiar: 291.75 KB

• Środowisko

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu docelowego substancji w powietrzu

Analiza wyników pomiarów benzo(a)pirenu w pyle zawieszonym PM10 ze stacji PMŚ w Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Rybniku, Bielsku-Białej, Częstochowie, Godowie, Pszczynie, Tarnowskich Górach, Żywcu, Knurowie, Myszkowie za okres od 01.03.2021 do 28.02.2022 r. wskazuje na ryzyko przekroczenia średniorocznego poziomu docelowego dla benzo(a)pirenu na terenie całego województwa śląskiego.

Lipy szerokolistne z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Chcąc podkreślić znaczenie tego dnia na ul. Zdrojowej w Pszczynie posadzono nowe drzewa.

Nowy komendant Społecznej Straży Rybackiej

Józef Symonowicz przez blisko 7 lat sprawował funkcję komendanta powiatowego Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Pszczyńskiego. Nowym komendantem powiatowym został Kazimierz Kowalik.