Wspólne kolędowanie przy centrum przesiadkowym

Podczas koncertu noworocznego przy centrum przesiadkowym wystąpiły wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i solistka Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Zaśpiewał i zagrał także młodzieżowy zespół Churtownia.

Młodzi muzycy zespołu Churtownia w trakcie koncertu na placu przy centrum przesiadkowym.

Podczas ponadgodzinnego koncertu na placu przy centrum przesiadkowym wystąpili młodzi muzycy. Zespół Churtownia zaprezentował świąteczne utwory. Część kolęd można było usłyszeć w zupełnie nowej aranżacji.

W repertuarze świąteczno-noworocznym zaprezentowały się także wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i solistka Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Każdy z występów miał inny, niepowtarzalny i wyjątkowy klimat. W ten zimowy, chłodny wieczór publiczność mogła rozgrzać się nie tylko dobrą muzyką, ale też gorącą herbatą.

Wspólnie z publicznością kolędę odśpiewali podopieczni POPP w Pszczynie. - Kolędy mają w sobie coś niezwykłego. Wzruszają, przywołują wspomnienia i łączą ludzi. Mam nadzieję, że tak rozpoczęła się właśnie piękna tradycja kolędowych spotkań w tym miejscu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Podczas koncertu można było wesprzeć zbiórkę na leczenie Florka Francuza z Pszczyny - wcześniaka, który stracił wzrok. Chłopiec końcem 2021 roku przeszedł kosztowną operację oczu w Londynie. 8-miesięczny Florek potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii wzroku.

Wydarzenie muzyczne to część projektu „Przesiądź się na kulturę” realizowanego przez Powiat Pszczyński. To seria bezpłatnych wydarzeń kulturalnych. W ramach projektu zorganizowane zostały plenerowe koncerty z udziałem uzdolnionej młodzieży, lokalnych zespołów i chórów oraz wystawy.

• Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu.

• Środowisko

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2.

• Oświata

Z młodzieżą o Marszu Śmierci

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu pszczyńskiego w ramach projektu „Prawda o Auschwitz” wzięli udział w wykładzie pt. „Marsz Śmierci” więźniów KL Auschwitz na ziemi pszczyńskiej.