Wystawa malarstwa Alicji Szymczak

W budynku obsługi podróżnych centrum przesiadkowego w Pszczynie od piątku 14 stycznia można oglądać nową wystawę, prezentująca malarstwo pszczynianki Alicji Szymczak.

Wystawa malarstwa - obrazy wiszą na przeszklonych ścianach centrum przesiadkowego

Mieszkanka Pszczyny malarstwem zajmuje się od 1992 roku. Stosuje różne techniki malarskie: akwarele, pastele, akryl, olej. Maluje również na szkle. Tematyka jej prac jest bardzo różnorodna. Ukończyła Studium Wiedzy o Sztuce przy Politechnice Krakowskiej pod kierownictwem prof. Wiktora Zina. Brała udział w licznych plenerach i konkursach w kraju i za granicą. Jest laureatką wielu nagród oraz wyróżnień. W 2019 roku została uhonorowana w Ogólnopolskim Konkursie Lady D. im. Krystyny Bochenek jako kobieta niepełnosprawna w kategorii Kultura i Sztuka. W tym samym roku otrzymała także Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” dla osób z niepełnosprawnościami i aktywnych społecznie. Od 1992 r. jest związana z Klubem Plastyków „Zdrzadełko”, którego od 2009 roku jest przewodniczącą.

Wystawy malarstwa i fotografii odbywają się w centrum przesiadkowym w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę”. Projekt promuje lokalnych artystów i ich twórczość, z którą mogą zapoznać się pasażerowie czekający na przesiadkę. Do tej pory w przeszklonym budynku centrum przesiadkowego można było oglądać obrazy na szkle Zbigniewa Grzywy o tematyce religijnej, obrazy pszczyńskiej malarki Moniki Balcar-Konieczny oraz Klubu Plastyków „Zdrzadełko”, zdjęcia fotografów Okręgu Śląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody, fotografie Andrzeja Grynpetera, Mieczysława Wielomskiego i Mirosława Raka.

• Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu.

• Środowisko

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2.

Wspólne kolędowanie przy centrum przesiadkowym

Podczas koncertu noworocznego przy centrum przesiadkowym wystąpiły wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i solistka Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Zaśpiewał i zagrał także młodzieżowy zespół Churtownia.