Stacjonarne puszki WOŚP aż w 50 miejscach

W 50 miejscach w całym powiecie pszczyńskim znajdują się stacjonarne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z WOŚP grają sklepy, restauracje, zakłady usługowe i instytucje.

Starosta Barbara Bandoła stoi na korytarzu starostwa przy stacjonarnej puszce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Stacjonarna skarbonka jest też w punkcie obsługi klienta w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.Tu dzięki zaangażowaniu powiatowego sztabu gra WOŚP. Nie wychodząc z domu można również dokonywać wpłat za pośrednictwem internetowej eSkarbonki otwiera się w nowym oknie.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia. Tego dnia na ulice z puszkami orkiestry wyruszy 157 wolontariuszy powiatowego sztabu WOŚP #4946, który działa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. W akcję angażują się też sztab miejski i gminne.

Orkiestra gra w tym roku z hasłem „Przejrzyj na oczy” dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

• Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu.

• Środowisko

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2.

Wspólne kolędowanie przy centrum przesiadkowym

Podczas koncertu noworocznego przy centrum przesiadkowym wystąpiły wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i solistka Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Zaśpiewał i zagrał także młodzieżowy zespół Churtownia.