Koncert noworoczny przy centrum przesiadkowym

W piątek, 14 stycznia na placu przy centrum przesiadkowym w Pszczynie w koncercie noworocznym wystąpią młodzi muzycy Ogniska Muzycznego oraz Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Członkowie zespołu Churtownia pomiędzy kamincami na starym mieście, ubrani w garnitury i kaplusze.
Zespół Churtownia • fot. POPP

Powiat Pszczyński zaprasza na noworoczny przejazd kulturalny. W  piątek, 14 stycznia w repertuarze świąteczno-noworocznym zaprezentują się: zespół Churtownia, Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego oraz wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Ogniska Muzycznego. Początek koncertu o godz. 17.00.

Na rozgrzanie serwowana będzie gorąca herbata. Podczas koncertu będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie Florka Francuza wcześniaka, który stracił wzrok, a końcem 2021 roku przeszedł kosztowną operację oczu w Londynie. 8-miesięczny chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii wzroku.

Plakat informujący o koncercie noworocznym, na żółto-pomarańczowym tle informacje o koncercie.

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach dla powiatu pszczyńskiego. Stopień zagrożenia: 1.

• Oświata

Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

• Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 2023 poz. 344) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego w związku z przepisami epizodycznymi dotyczące roszczenia o sprzedaż nieruchomości gruntowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.