Koncert noworoczny przy centrum przesiadkowym

W piątek, 14 stycznia na placu przy centrum przesiadkowym w Pszczynie w koncercie noworocznym wystąpią młodzi muzycy Ogniska Muzycznego oraz Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Członkowie zespołu Churtownia pomiędzy kamincami na starym mieście, ubrani w garnitury i kaplusze.
Zespół Churtownia • fot. POPP

Powiat Pszczyński zaprasza na noworoczny przejazd kulturalny. W  piątek, 14 stycznia w repertuarze świąteczno-noworocznym zaprezentują się: zespół Churtownia, Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego oraz wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Ogniska Muzycznego. Początek koncertu o godz. 17.00.

Na rozgrzanie serwowana będzie gorąca herbata. Podczas koncertu będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie Florka Francuza wcześniaka, który stracił wzrok, a końcem 2021 roku przeszedł kosztowną operację oczu w Londynie. 8-miesięczny chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii wzroku.

Plakat informujący o koncercie noworocznym, na żółto-pomarańczowym tle informacje o koncercie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu.

• Środowisko

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2.

Wspólne kolędowanie przy centrum przesiadkowym

Podczas koncertu noworocznego przy centrum przesiadkowym wystąpiły wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i solistka Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Zaśpiewał i zagrał także młodzieżowy zespół Churtownia.