Oświata

Sukces uczennicy Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie

Izabela Szpak zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie z dziedziny sztuki dla młodzieży szkół średnich. Prace oceniał rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Dziewczyna w maseczce na twarzy trzyma dyplom, obok dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie. Za nimi gablota ze sztandarem szkoły.
fot. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Uczennica Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w konkursie „Śląskie od nowa” w kategorii „logo” uplasowała się na jednym z czołowych miejsc. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży procesem transformacji regionu.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach: logo, ulotka i komiks. Jego tematem przewodnim była artystyczna forma wyrazu dla idei czystego województwa śląskiego. W komisji konkursowej oceniającej prace zasiadał rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prof. Grzegorz Hańderek.

• Oświata

Z młodzieżą o Marszu Śmierci

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu pszczyńskiego w ramach projektu „Prawda o Auschwitz” wzięli udział w wykładzie pt. „Marsz Śmierci” więźniów KL Auschwitz na ziemi pszczyńskiej.

• Oświata

Absolwentki PZS nr 1 w Pszczynie z tytułem „Technik Absolwent 2021”

W ogólnopolskim konkursie „Technik Absolwent Roku” pięciu absolwentów Technikum nr 1 Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie uplasowało się na czołowych miejscach w swoich kategoriach zawodowych. Monika John i Natalia Szkoda zdobyły tytuł "Technik Absolwent 2021".