Wesołych Świąt! Życzenia starosty i przewodniczącego Rady Powiatu

Niech święta Bożego Narodzenia pachną choinką, niech wypełni je dźwięk kolęd i zapach tradycyjnych potraw. Starosta Barbara Bandoła i przewodniczący Rady Powiatu Paweł Sadza życzą mieszkańcom powiatu pszczyńskiego dużo zdrowia, otwartych serc i bliskości kochanych osób.

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, w którym stajemy się bardziej serdeczni i przyjaźni. To czas, który spędzamy wspólnie z rodziną, z osobami najbliższymi naszym sercom.

Niech te święta pachną choinką, niech wypełni je dźwięk kolęd i zapach tradycyjnych potraw. Drodzy Mieszkańcy, życzymy Wam dużo zdrowia, radości, otwartych serc. A przede wszystkim, byście cieszyli się bliskością kochanych osób.

Niech w tym szczególnym czasie nikt nie będzie samotny i smutny. Dlatego pamiętajmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

W nowym roku życzymy Wam dużo nadziei i wiary w lepsze jutro. Niech 2022 rok spełni marzenia, upływając w zdrowiu, wzajemnym zrozumieniu i dalszym budowaniu naszej lokalnej wspólnoty.

Wesołych, pełnych wiary i nadziei świąt Bożego Narodzenia oraz samych dobrych dni w 2022 roku.

Starosta Pszczyński Barbara Bandoła
Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Sadza

Do życzeń z kolędą "Do szopy hej pasterze" dołączył chór Per Spasso działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej z dyrygentką, Katarzyną Machnik.

Starosta i przewodniczący rady razem z chórem Per Spasso stoją przed budynkiem starostwa obok świecacej ozdoby w kształcie bombki.

• Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu.

• Środowisko

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2.

Wspólne kolędowanie przy centrum przesiadkowym

Podczas koncertu noworocznego przy centrum przesiadkowym wystąpiły wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i solistka Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Zaśpiewał i zagrał także młodzieżowy zespół Churtownia.