Kolędowanie z Gwiazdami. Pectus zagra na rzecz Kulejących Aniołów

9 stycznia 2022 r. odbędzie się wielkie kolędowanie z zespołem Pectus. Artyści zagrają dwa koncerty charytatywne - o godzinie 16:00 i 18:30. Wydarzenia odbędą się w kościele ewangelickim zlokalizowanym na pszczyńskim rynku. Organizatorami koncertów są Kulejące Anioły z Piasku, a patronat honorowy objęli starosta pszczyńska - Barbara Bandoła oraz burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol.

Plakat ze zdjęciem zespołu Pectus oraz szczegółami koncertów kolędowych w Pszczynie.

W poprzednich latach w koncertach z cyklu Musica Sacra w kościele ewangelickim wystąpili znamienici goście - Edyta Geppert, Golec uOrkiestra, Hanna Banaszak, Alicja Majewska, Olga Bończyk, Zbigniew Wodecki, Włodzimierz Korcz, Krzysztof Krawczyk, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, zespół Horyna. - To niezapomniane, pełne wzruszeń i uniesień chwile, do których często wracamy pamięcią. Po kilku latach przerwy wracamy do tradycji, by umilić Państwu świąteczny czas, dodać wiary, nadziei i miłości na Nowy Rok 2022 - czytamy na stronie internetowej Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

Zaproszenia/cegiełki w cenie 50 zł można nabyć w siedzibie Kulejących Aniołów w Piasku oraz w Pszczyńskim Centrum Kultury. Całkowity dochód z zakupionych cegiełek przekazany zostanie na cele charytatywne.

Organizatorzy informują, że koncerty odbędą się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi z zasadami epidemiologicznymi. Osobą kontaktową ze strony organizatora jest Tomasz Bratek (nr tel. 609 568 567).

(źródło: PSONI Pszczyna)

• Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu.

• Środowisko

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2.

Wspólne kolędowanie przy centrum przesiadkowym

Podczas koncertu noworocznego przy centrum przesiadkowym wystąpiły wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i solistka Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Zaśpiewał i zagrał także młodzieżowy zespół Churtownia.