Ogólne

Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży

Od 1 grudnia 2021 roku SZOZ „Hipokrates” prowadzić będzie na terenie powiatu pszczyńskiego Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży - I poziom referencyjny w ramach nowego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Poradnia znajdować będzie się w budynku S.P.U.H ODNOWA przy ul. Zdrojowej 65 w Pszczynie. Placówka świadczyć będzie usługi wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego skierowane do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Jej podopiecznymi będą osoby doświadczające kryzysu psychologicznego, zaburzeń psychicznych oraz innych problemów związanych z nieprawidłowym rozwojem (w tym również dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi). Specjaliści podejmą się kompleksowej diagnozy psycho-pedagogicznej problemu, a następnie zaplanują i przeprowadzą proces wsparcia psychoterapeutycznego.

Wsparcie to będzie mogło się odbywać również w najbliższym środowisku pacjentów (w tym domowym i szkolnym).

Kadra ośrodka to doświadczeni w pracy z dziećmi i młodzieżą psycholodzy,
psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi.

Trwają zapisy osób chętnych do uzyskania pomocy. Telefon do poradni czynny jest od wtorku do czwartku w godzinach od 7.30 do 18.00, w poniedziałek i piątek od 7.30 do 15.00 numery telefonów: 781 901 010, 32 210 38 80, 32 210 30 31.

Pomoc jest bezpłatna i udzielana w ramach kontraktu z NFZ.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Ogólne

    Świętowali Dzień Seniora

    Lubią razem spędzać czas, bawić się i rozwijać zainteresowania. Członkowie Pszczyńskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów spotkali się, by wspólnie celebrować Dzień Seniora.

  • Ogólne

    Zmiany w organizacji Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie

    W związku ze wzrostem zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19, punkt zlokalizowany przy boisku Orlik przy ul. Zamenhofa 5a będzie działał przez 5 dni w tygodniu, w tym jak do tej pory w weekendy. By ograniczyć kolejki, wprowadzona została obowiązkowa rejestracja na szczepienia. W grudniu w tej samej lokalizacji ruszą także szczepienia drive-thru.