Ogólne

Finał akcji „Szafowanie”. Tony ubrań dla chorego Filipka

Używane ubrania i inne tekstylia przekazane w ramach akcji „Szafowanie dla Filipka” zostaną wymienione na pieniądze i wspomogą leczenie małego mieszkańca powiatu pszczyńskiego cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

Worki z ubraniami, które strażacy załadowują na samochód ciężarowy.

Finał akcji charytatywnej „Szafowanie dla Filipka” odbył się 23 listopada na placu przy stadionie sportowym w Brzeszczach. Przez kilka tygodni mieszkańcy w specjalnie przygotowanych punktach oddawali ubrania i inne tekstylia. Zbiórka prowadzona była na terenie powiatu pszczyńskiego, oświęcimskiego i bieruńsko-lędzińskiego.

Dostarczone worki z rzeczami do recyklingu wypełniły niemal dwa samochody ciężarowe. -Teraz firma współpracująca z Fundacją Po Pierwsze za każdy kilogram przekaże pieniądze na leczenie małego Filipka - mówi Joanna Nadgórska, nauczycielka i inicjatorka akcji „Szafowanie dla Filipka”, której ambasadorami są Michał Wiśniewski, MR Sebii i Beathris.

Celem akcji jest posprzątanie planety z niepotrzebnych ubrań i nadanie im drugiego życia, a przy tym pomoc wybranemu dziecku. - Część rzeczy trafi do potrzebujących, część wyślemy do Afryki, część pójdzie do odsprzedaży, a część zostanie przerobionych na czyściwo i granulat pod autostrady. Nie zmarnuje się ani jedna skarpetka - mówi Mariola Szewczyk, wiceprezes Fundacji Po Pierwsze.

Wolontariusze, samorządowcy, członkowie Fundacji Po Pierwsze i ambasadorzy akcji we wspólnym zdjęciu.

- To jedna z wielu akcji zainicjowanych przez nauczycielkę Joannę Nadgórską, w którą włączyli się nauczyciele i uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. To ważne, że nauczyciele pokazują młodym ludziom, że warto pomagać. Młodzież chce działać i to robi, potrzebuje jedynie wsparcia i przestrzeni na realizację pomysłów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

W akcję „Szafowanie dla Filipka” na terenie powiatu pszczyńskiego włączyli się także uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli oraz Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.

Choć zbiórka na terapię genową dla Filipka Cholewy zakończyła się sukcesem niespełna dwa tygodnie temu to akcja została zainicjowana zanim udało się uzbierać potrzebną kwotę. Pieniądze zebrane podczas finału akcji pomogą w rozpoczęciu kosztownej rehabilitacji, która czeka chłopca po zakończeniu leczenia.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Ogólne

    Świętowali Dzień Seniora

    Lubią razem spędzać czas, bawić się i rozwijać zainteresowania. Członkowie Pszczyńskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów spotkali się, by wspólnie celebrować Dzień Seniora.

  • Ogólne

    Zmiany w organizacji Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie

    W związku ze wzrostem zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19, punkt zlokalizowany przy boisku Orlik przy ul. Zamenhofa 5a będzie działał przez 5 dni w tygodniu, w tym jak do tej pory w weekendy. By ograniczyć kolejki, wprowadzona została obowiązkowa rejestracja na szczepienia. W grudniu w tej samej lokalizacji ruszą także szczepienia drive-thru.