Powiatowy Sztab WOŚP znowu będzie pomagał dzieciom

30 stycznia odbędzie się kolejny, tym razem 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem jubileuszowego finału i celem zbiórki będzie pozyskanie środków na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Dziewczyny w czapkach i płaszczach na rynku, trzymają puszki WOŚP. Wolontariuszki.

W połowie października Fundacja WOŚP wyraziła zgodę na utworzenie Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z siedzibą w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie. - Wzorem ubiegłych lat będziemy nawiązywać współpracę z firmami, sklepami i zakładami tak, aby w ich lokalach mogły pojawić się puszki stacjonarne. Zainteresowane firmy prosimy o kontakt - informuje Artur Wojciech, szef Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Chętni, którzy chcą zostać wolontariuszami proszeni są o kontakt pod adresem e-mail: sztabwosppszczyna@gmail.com Dostępnych jest jeszcze ok. 80 wolnych miejsc. - Najważniejszy jest dla nas ostateczny cel zbiórki, czyli pomoc dzieciom. Stąd, jak w latach poprzednich, chcielibyśmy się skupić na właściwym zrealizowaniu kolejnego powiatowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - informuje szef sztabu.

(źródło: Powiatowy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy)

Świętowali Dzień Seniora

Lubią razem spędzać czas, bawić się i rozwijać zainteresowania. Członkowie Pszczyńskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów spotkali się, by wspólnie celebrować Dzień Seniora.

Zmiany w organizacji Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie

W związku ze wzrostem zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19, punkt zlokalizowany przy boisku Orlik przy ul. Zamenhofa 5a będzie działał przez 5 dni w tygodniu, w tym jak do tej pory w weekendy. By ograniczyć kolejki, wprowadzona została obowiązkowa rejestracja na szczepienia. W grudniu w tej samej lokalizacji ruszą także szczepienia drive-thru.