Oświata

Nauczyciele z pasją

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej starosta pszczyńska Barbara Bandoła oraz wicestarosta Damian Cieszewski wręczyli nagrody dyrektorom oraz nauczycielom placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński.

Na scenie sali widowiskowej stoją nagrodzeni nauczyciele wspólnie ze starostą i wicestarostą

Nagrody starosty pszczyńskiego za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej odebrało łącznie 28 osób. Nagrody pracownikom wręczyli również dyrektorzy - Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, I LO im. Bolesława Chrobrego, Zespołu Szkół nr 3, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

Starosta pszczyńska życzyła nauczycielom, aby ich praca opierała się na nieustającym, obustronnym dialogu. - Żeby efektywnie uczyć należy pracować nad uwagą. Najpierw trzeba ją uchwycić, następnie ją ukierunkować, potem utrzymać, a na samym końcu uwolnić. W dzisiejszym świecie to bardzo trudne zadanie i warsztat pracy nauczyciela wymaga szczególnej organizacji - mówiła Barbara Bandoła podkreślając, że nauczyciel to jeden z najpiękniejszych zawodów, chociaż trudny i wymagający niezwykłej pasji.

Dyrektorom i nauczycielom za zaangażowanie w rozwój oświaty podziękował wicestarosta. - Edukacja to jedna z dziedzin życia społecznego, które pandemia dotknęła najmocniej. Ostatnie miesiące były trudnym czasem dla oświaty, a mimo wszystko pokazaliście, że potraficie utrzymać szkolnictwo na wysokim poziomie - mówił wicestarosta Damian Cieszewski.

O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbali nauczyciele i wychowankowie Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Obchody Dnia Edukacji Narodowej poprowadzili uczniowie I LO im. Bolesława Chrobrego.

Uczniowie i nauczyciele spotkali się z sędzią Anną Marią Wesołowską

Młodzież Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesław Chrobrego w Pszczynie uczestniczyła w wykładzie sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Z dyrektorami, nauczycielami, pedagogami i psychologami szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu pszczyńskiego rozmawiała o edukacji prawnej dzieci i młodzieży.

Ocalić od zapomnienia

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie wraz z opiekunem Anną Harazin włączyli się w jesienną akcję sprzątania cmentarza żydowskiego.

• Oświata

Młodzi konstruktorzy z „Samochodówki” zbudowali gokarta

Gokart z napędem elektrycznym zbudowany przez uczniów i nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie osiągnął bardzo dobre wyniki czasu przejazdu podczas podsumowania projektu „Ready, Steady, Go!” w Czechach realizowanego w latach 2018-2021.