Ogólne

Gratulacje dla mistrzyni świata w jeździe figurowej na rolkach

Nie ma trenera, nie jest zrzeszona w profesjonalnym klubie. Nie przeszkodziło to w zdobyciu złotego medalu w 10. Otwartych Mistrzostwach Świata w jeździe figurowej na rolkach. Sukcesu Marii Grynpeter i jej rodzicom pogratulowali starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.

MARIA Grynpeter

Maria Grynpeter ma 17 lat, jest mieszanką Pszczyny i uczennicą Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Od czterech lat jeździ figurowo na rolkach. Sama jest dla siebie trenerem i choreografem. Figur i techniki uczy się z filmików zamieszczonych w sieci. I to ze wspaniałym efektem. Końcem września zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorek w 10. Otwartych Mistrzostwach Świata w jeździe figurowej na rolkach. Mistrzostwa po raz pierwszy odbywały się w Polsce - w Cieszynie.

Trenuje w sali w swojej szkole - PZS nr 2 oraz w hali sportowej w Suszcu. Do mistrzostw świata intensywnie przygotowywała się przez dwa miesiące, niemal codziennie szlifując program.

Z Marią i jej rodzicami spotkali się starosta Barbara Bandoła oraz wicestarosta Damian Cieszewski, którzy pogratulowali sukcesu i podziękowali za promocję naszego powiatu. Przekazali także drobny prezent, który pozwoli rozwijać sportową pasję.

Podczas spotkania Maria opowiedziała o treningach łyżwiarstwa figurowego, z których sporo przenosi na rolki, dalszych planach i rozwoju tej dyscypliny sportowej w Polsce. Podkreśliła, że chce się dalej rozwijać i za rok lub dwa wystartować w zawodach w wyższej kategorii.

- Maria jest przykładem na to, że jak się bardzo chce, można wiele osiągnąć. Złoty medal to nagroda za wytrwałość, ogromny zapał, a przede wszystkim ciężką pracę. Nie mam wątpliwości, że osiągnięty sukces jest wynikiem talentu, samozaparcia i ogromnego trudu wkładanego w treningi. Jestem pod wrażeniem, że mieszkanka naszego powiatu wszystkiego nauczyła się sama, pokazując olbrzymią determinację, która może być przykładem dla innych - mówi Barbara Bandoła. Samorządowcy gratulowali także rodzicom, którzy wspierają córkę w realizacji sportowej pasji.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Bezpieczeństwo

    Doskonalili umiejętność udzielania pierwszej pomocy

    Uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w I Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy. W prozdrowotnej edukacyjnej rywalizacji startowały trzyosobowe drużyny ratownicze z placówek z powiatu pszczyńskiego i powiatu bielskiego.

  • Ogólne

    Powiatowy Sztab WOŚP znowu będzie pomagał dzieciom

    30 stycznia odbędzie się kolejny, tym razem 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem jubileuszowego finału i celem zbiórki będzie pozyskanie środków na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.