Uczniowie ze Studzienic z wizytą w pszczyńskim starostwie

W ramach lekcji edukacji regionalnej piątoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Dzieci wraz z opiekunkami i dyrektorem oraz sekretarzem powiatu pszczyńskiego przed budynkiem pszczyńskiego starostwa.

Uczniowie spotkali się ze starostą Barbarą Bandołą i sekretarzem powiatu pszczyńskiego Szymonem Sektą. Dzieci zwiedziły budynek starostwa, dowiedziały się, jakie sprawy można załatwić w urzędzie oraz gdzie w przyszłości będą mogły odebrać prawo jazdy. Uczniowie zobaczyli m.in. gabinet starosty pszczyńskiego i salę, w której odbywają się sesje Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Podopieczni studzienickiej szkoły bardzo chętnie zadawali pytania. - Mieliśmy przyjemność opowiadać o naszej pracy i działaniach samorządu. Dzieci były ciekawe, czy naszym marzeniem od zawsze była praca w tym miejscu i jak spędzamy wolny czas - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński i zaprasza również inne szkoły na lekcje o samorządzie do pszczyńskiego starostwa.

- Zajęcia tego typu są cenne dla uczniów. Każde odejście od tradycyjnej tablicy i kredy jest dla nich ciekawe, stąd warto prowadzić lekcje także poza budynkiem szkoły - mówi Halina Nocoń, dyrektor ZSP w Studzienicach.

Piątki ze Starostą Pszczyńskim

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół powiatu pszczyńskiego do udziału w akcji "Piątki ze Starostą Pszczyńskim". Szczegółowych informacji udziela Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej pod numerem telefonu 32 449 23 10.