Wyścig kolarski w Kobielicach

W sobotę, 11 września w Kobielicach odbędzie się IV Kryterium Kolarskie o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej.

Kolarze na starcie wyścigu kolarskiego o puchar wójta gminy Suszec.
fot. Dominik Stuchlik Photography

Zawody dzieci do lat 16 zostaną rozegrane w formie wyścigu szosowego, a w kategoriach żak, żakinia, młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza, juniorka i junior w formie kryterium kolarskiego.

Zgłoszenia do wyścigu w kategoriach zawodników zrzeszonych są przyjmowane wyłącznie poprzez stronę internetową otwiera się w nowym oknie. W kategoriach niezrzeszonych dodatkowo będzie można zapisać dziecko w biurze zawodów na terenie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kobielicach od godz. 11.30 - 13.30.

Wyścig kolarski organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Avatar ma na celu m.in. promowanie gminy Suszec, Powiatu Pszczyńskiego i akcji „Widoczny rowerzysta”, zwiększenie sprawności fizycznej u dzieci i młodzieży, a także zapewnienie możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Współorganizatorem zawodów jest Gminny Ośrodek Sportu w Suszcu.

Oddali cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Samorządowcy, Sybiracy, przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież i nauczyciele z pszczyńskich szkół oddali hołd bestialsko zamordowanym Polakom w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz uczcili kolejną rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.