Wsparcie dla szkół w akcji szczepień

Powiat Pszczyński oferuje wsparcie w nałożonych na dyrektorów szkół obowiązkach związanych z organizacją w placówkach szczepień młodzieży przeciwko COVID-19.

Ramię, do którego wbijany jest zastrzyk. Dłonie ubrane w niebieskie rękawice.

W całym kraju trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19 młodzieży powyżej 12. roku życia. Dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do zorganizowania szczepień w placówkach. Z możliwość zaszczepienia się będzie mogła skorzystać także najbliższa rodzina i nauczyciele.

Powiat Pszczyński decyzją wojewody śląskiego zajmuje się organizacją punktu szczepień powszechnych. Wspólnie ze Szpitalem Powiatowym w Pszczynie zaoferował pomoc dyrektorom szkół powiatu pszczyńskiego w tym temacie. W zależności od liczby chętnych szczepienia mogą odbywać się w szkołach bądź w Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie zlokalizowanym w pobliżu hali sportowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Dyrektorzy w najbliższym czasie rozeznają zainteresowanie szczepieniem wśród uczniów i na tej podstawie będziemy podejmować kolejne decyzje. Szczepienia przeprowadzi personel szpitala i punktu szczepień powszechnych, a zespół będzie składał się z lekarza i asystenta bądź lekarza i pielęgniarki - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Szczepienia nie są obowiązkowe. Decyzję w tej sprawie podejmują rodzice lub pełnoletni uczniowie.

Do szczepienia przeciwko COVID-19, podobnie jak w populacyjnych punktach szczepień, wymagana będzie zgoda rodzica lub przedstawiciela ustawowego. Rodzic nie musi być obecny przy szczepieniu dziecka.

• Oświata

Nauczyciele na zagranicznych kursach językowych

W ramach trzeciej edycji projektu "Uczyć po europejsku" kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie miała możliwość uczestniczenia w zagranicznych kursach językowych realizowanych w ramach akredytacji Erasmusa.

• Oświata

Absolwenci „Samochodówki” odnoszą sukcesy

Paulina Łakota i Miłosz Puchałka, absolwenci technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku” uplasowali się na czołowych miejscach w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tym samym zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu.