"Żubrowisko" 2021: VHS z Nagrodą Starosty Pszczyńskiego

Zespół VHS wygrał 18. edycję Przeglądu Amatorskich Zespołów „Żubrowisko”. 2. miejsce zajął Misscore. Obu laureatów usłyszymy podczas wrześniowego finału imprezy przed legendarnym Hunterem.

Na scenie stoją laureaci przaglądu - zespół VHS, wicestarosta oraz członkowie jury
Zwycięzcą 18. edycji "Żubrowiska" został zespół VHS

W sobotę w samo południe na plaży w Łące rozpoczęły się przesłuchania zespołów zakwalifikowanych do Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko”. To był gorący dzień nad zaporą w Łące, nie tylko za sprawą żaru lejącego się z nieba, ale przede wszystkim dzięki muzyce.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 27 grup ze Śląska i nie tylko. Jury w składzie: Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka do przeglądu zakwalifikowało siedem: Snow, Meteroids, LAB, Misscore, VHS, MIcHAeL i Lożę Masorza.

Werdykt nie był łatwy. - Poziom tegorocznego przeglądu był satysfakcjonujący. Mieliśmy problem z wyborem - były takie lata, gdy to działo się od razu i byliśmy całkiem zgodni. Natomiast tutaj musieliśmy przedyskutować parę kwestii, ale doszliśmy do porozumienia, jak zwykle w tym składzie jury. Laureaci bezdyskusyjnie zasłużyli na nagrody - mówi Mariusz Szulakowski, przewodniczący jury.

18. edycję „Żubrowiska” wygrał zespół VHS. - Za profesjonalizm, świetne brzmienie i umiejętności. To wszystko razem spowodowało, że byli najlepsi - podkreślało jury.

Zespół podczas przeglądu odebrał pamiątkową statuetkę, a 11 września, kiedy odbędzie się finał imprezy, otrzyma Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3000 zł. To czteroosobowy skład. Muzycy pochodzą z Gniezna oraz Warszawy. Razem grają od trzech lat. Mówią o sobie, że ich zespół to kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami, a tym co nowe i świeże. - Chcieliśmy wziąć udział w konkursie i na szczęście udało się wygrać. Pszczyńska publiczność miała już okazję nas usłyszeć w tym roku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dzień przed „Żubrowiskiem” graliśmy w sąsiedniej gminie. Ale jeśli chodzi o okoliczności przyrody, jeszcze nie graliśmy w tak pięknym miejscu, jak tutaj, nad zaporą - mówili muzycy VHS.

Nagrodę Burmistrza Pszczyny w kwocie 2000 zł otrzyma zespół Misscore z Prudnika.

Jury postanowiło wyróżnić zespół LAB - za energię i profesjonalizm.

Na scenie trwa koncert zepsołu Misscore. Czterech muzyków i wokalistka ubrani sa białe stroje.
2. miejsce zajął zespół Misscore

Obaj laureaci wystąpią jako support przed gwiazdą koncertu finałowego - zespołem Hunter już 11 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Tego wieczoru zagra także Hard Rockets.

Zwycięzcom gratulował wicestarosta pszczyński, Damian Cieszewski. - To już 18. edycja naszego przeglądu, można powiedzieć, że w tym roku wchodzi w dorosłość. Gratuluję nagrodzonym i zapraszam na finał. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia - mówi Damian Cieszewski.

Podczas przeglądu zbierane były środki na leczenie Filipka Cholewy, chorego na SMA.

Bilety na finał "Żubrowiska" i koncert kultowego zespołu Hunter można kupić poprzez stronę internetową Pszczyńskiego Centrum Kultury otwiera się w nowym oknie. Wejściówki w przedsprzedaży (do 3 września) kosztują 25 zł, po tym terminie oraz w dniu koncertu - 35 zł.

• Środowisko

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego o przymrozkach. Stopień zagrożeń: 1.

Zostań rodziną zastępczą

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych dla dzieci, które nie znajdują w swoim domu właściwej opieki.