Będzie bezpieczniej. Powstaje chodnik, w planach kolejny

Trwa budowa chodnika przy ul. Ligonia w Krzyżowicach. Powiat Pszczyński przystąpi także do budowy ciągu dla pieszych przy ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach.

Trwająca budowa chodnika przy ul. Ligonia w Krzyżowicach. Ułożono krawężniki, wykonywana jest podbudowa z kamienia.

Obecnie w Krzyżowicach realizowany jest trzeci etap budowy chodnika. Zadanie obejmuje budowę ciągu dla pieszych na odcinku niemal 600 m, kanalizacji deszczowej, zatoki autobusowej i przebudowę zjazdów do posesji.

Budowa kanalizacji deszczowej w większości została już ukończona, ułożono krawężniki i obrzeża. Aktualnie wykonywana jest podbudowa, po czym rozpocznie się układanie kostki brukowej.

Koszt zadania to ponad 700 tys. zł. Powiat Pszczyński na realizację III etapu budowy chodnika pozyskał dofinansowanie z budżetu państwa. Zadanie wesprze finansowo gmina Pawłowice. W ubiegłym roku wykonane zostały dwa etapy budowy chodnika wraz z kanalizacją deszczową. Za ponad 560 tys. zł w Krzyżowicach powstało ponad pół kilometra ciągu dla pieszych.

- W tym roku planujemy rozpocząć budowę chodnika przy ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach, planujemy także inwestycję, która zakłada m.in. przebudowę chodnika przy ul. Dworcowej w Piasku. Te działania przyczynią się poprawy bezpieczeństwa pieszych - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

• Protokół z przeprowadzonych konsultacji

Zgodnie z Zarządzeniem nr 14/2024 Starosty Pszczyńskiego z dnia 26 marca 2024 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu Uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji, w dniach od 28 marca 2024 do 11 kwietnia 2024 r. przeprowadzono konsultacje społeczne.

Siatkarki z POSiR-u wygrały turniej w Niemczech

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zwyciężyły w 25. edycji turnieju siatkówki Bitterfelder-Wolfen Jugendpokal w kategorii minisiatkówki „dwójek”. Zawody zostały rozgrywane w niemieckim mieście Bitterfeld-Wolfen.