Pszczyńscy policjanci obchodzili swoje święto

Obchody Święta Policji były okazją do wręczenia funkcjonariuszom wyróżnień i aktów nominacyjnych na wyższy stopień służbowy.

Komendant powiatowy policji w Pszczynie wręczający akty nominacyjne policjantom.

- Znajdujemy się tutaj z okazji 102. rocznicy powołania Policji Państwowej, co nastąpiło w 1919 roku. Funkcjonariusze, którzy wtedy rozpoczynali służbę stanęli przed zupełnie innymi wyzwaniami, ale najważniejsze zadanie się nie zmieniło. Mamy służyć zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom - mówił insp. Grzegorz Bonalski, komendant powiatowy policji w Pszczynie dziękując pszczyńskim policjantom za zaangażowanie w codzienną służbę.

Święto Policji odbyło się 29 lipca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie. 43 pszczyńskich mundurowych otrzymało akty nominacyjne na wyższy stopień policyjny. Awanse wręczył komendant powiatowy policji w Pszczynie insp. Grzegorz Bonalski. Policjanci szczególnie zaangażowani w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego otrzymali wyróżnienia starosty pszczyńskiego oraz burmistrza Pszczyny.

W imieniu samorządowców z terenu powiatu pszczyńskiego policjantom za zaangażowanie podziękowała starosta Barbara Bandoła. - Policja dla obywateli winna stanowić gwarancję bezpieczeństwa, ochrony ich praw i wolności. Wszystkim policjantkom, policjantom oraz osobom pracującym na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie życzę, by ich działania wzbudzały szacunek obywateli i były doceniane. Wszystkiego, co dobre życzę też Waszym rodzinom - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

• Bezpieczeństwo

Uczniowie z Góry świecą przykładem

W Pszczynie odbył się niezwykle barwny finał Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023”, który przeprowadzono w czterech województwach - śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie w konkursie wzięły udział 443 szkoły i ponad 100 tys. uczniów. Tytuł ogólnopolskiego laureata, a jednocześnie najlepszej odblaskowej szkoły na Śląsku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Górze.

• Bezpieczeństwo

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.