Śląskie Miraże Art Fest. Koncerty i stand-up na schodach zamku

Po przerwie do Pszczyny powraca festiwal Śląskie Miraże Art Fest. W najbliższą sobotę i niedzielę na schodach Muzeum Zamkowego zagrają m.in. Stanisław Soyka i Pokahontaz. Wystąpią także stand-uperzy.

Ulotka informująca o nadchodzących wydarzeniach. Wypisani organizatorzy i partnerzy. Po prawej stronie schody Muzeum Zamkowego w Pszczynie.
fot. Śląskie Miraże Art Fest

Śląskie Miraże Art Fest to wyjątkowe wydarzenie promujące kulturę, sztukę oraz produkty regionalne. Ideą festiwalu jest ujawnianie artystycznego potencjału Górnego Śląska. Pierwsza edycja obyła się w Pszczynie w czerwcu 2019 roku.

W weekend, 17-18 lipca na schodach Muzeum Zamkowego podczas drugiej odsłony festiwalu zagrają Cukier i Pokahontaz - Rahim i Fokus (17 lipca) oraz Caville, Kolory i Stanisław Soyka (18 lipca). W pierwszy dzień festiwalu Śląskie Miraże Art Fest wystąpią także stand-uperzy: Michał Pałubski i Damian „Viking” Usewicz.

Program festiwalu jest bardzo różnorodny. Będą mu towarzyszyć: Śląskie Targi Rzemiosła, Stefa Kreatywnego Bajtla, Food Fest - Piknik z Food Truckami, Joga o Poranku oraz wywiady z artystami festiwalu. Poszczególne punkty programu zorganizowane zostaną m.in. na polanie przed pszczyńskim zamkiem, na Eiskellerze oraz w Stajniach Książęcych.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miraże. Partnerami są: Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Powiat Pszczyński, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Pszczyńska Telewizja, My Name Is New / Kayax, On Lemon oraz Sztamfer.

Plakat informujący o nadchodzących wydarzeniach.

[Treść plakatu:]

17-18 lipca 2021, Pszczyna

Schody zamkowe + park
Śląskie Miraże Art Fest

17.07 sobota

10.00 - Joga o Poranku - Eiskeller
11.00 - 15.00 - Strefa Kreatywnego Bajtla:
"Z biblioteką nie ma nudy"

Polana przed zamkiem:

• śpiewaj razem z nami - warsztaty wokalne z piosenkami dla dzieci,
  • „godki do bajtli” - śląskie historyjki, opowiastki,
  • „kodowanie na polanie” - zabawy z robotami photon,
  • obrazkowe czytanie - teatrzyk kamishibai,
  • animacje małego czytelnika - zagadki wróżki ani, zabawy z chustą i nie tylko,
  • „tak bym chciał aktorem być” - warsztaty teatralne z książką w tle,
  • bajkowe mini-graffiti - kolorowanie sprayem.

Schody zamkowe:

17.00 stand up: Michał Pałubski, Damian “Viking" Usewicz
18.30 Cukier
20.00 Pokahontaz - Rahim i Fokus

18.07 niedziela

10.00 - Joga o Poranku - Eisķeller
11.00 - 15.00 - Strefa Kreatywnego Bajtla:

Stajenne Miraże - Stajnie Książęce

• gry edukacyjne,
  • działania plastyczne,
  • zabawy i zagadki.

Schody zamkowe:

17.00 Caville
18.30 Kolory
20.00 Stanisław Soyka

Przez cały czas trwania festiwalu:

• Śląskie Targi Rzemiosła,
  • Strefa Kreatywnego Bajtla,
  • Food Fest - piknik z food truckami,
  • Słowem w Twarz - wywiady z artystami festiwalu.

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.