Zadbaj o swoje dane - one nie mają wakacji

Urząd Ochrony Danych Osobowych przypomina, że okres wakacyjny nie zwalnia nas z dbania o bezpieczeństwo naszych danych osobowych.

Dłonie otaczające podświetloną zamknięta kłódkę.

Aby uniknąć negatywnych konsekwencji nadmiernym i niefrasobliwym udostępnianiem danych, warto zastosować kilka poniższych wskazówek. Pozwolą nam one uchronić się przed potencjalnymi problemami.

• Nie zostawiaj dokumentu tożsamości w zastaw
  • Nie pozwól robić kserokopii dokumentu tożsamości
  • Zastanów się, kiedy opublikować zdjęcia z wakacji. Nie warto informować, że nie ma cię w domu
  • Rozważ, czy chcesz publikować zdjęcia, nagrania wideo ze wszystkich wakacyjnych przygód swoich dzieci
  • Nie dziel się danymi o swojej lokalizacji w mediach społecznościowych
  • Na urządzeniu korzystaj ze swojego połączenia z Internetem
  • Zainstaluj na swoim urządzeniu oprogramowanie antywirusowe
  • Ostrożnie udostępniaj nieznajomemu swój telefon
  • Zabezpiecz się na wypadek kradzieży lub zgubienia telefonu

Wystartował nabór do rządowego programu „Klub”

Do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby sportowe mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty - 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł - dla klubów wielosekcyjnych.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.