Droga powiatowa w Kobielicach zostanie przebudowana

Na 600-metrowym odcinku ul. Jana Pawła II zostanie wymieniona nawierzchnia. Koszt przebudowy drogi w Kobielicach wyniesie ok. 255 tys. zł.

Popękana droga. Obok niej chodnik i wysokie lampy.
fot. Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie

W ostatnim czasie Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na realizację tego zadania. Kobielicką drogę przebuduje firma Auto-Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic, która oprócz wymiany nawierzchni, wyremontuje pobocza oraz wykona pozostałe roboty towarzyszące.

Prace będą prowadzone na 600-metrowym odcinku od DW 935 do wcześniej wyremontowanego fragmentu w rejonie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza. Roboty zostaną przeprowadzone w najbliższych tygodniach. Układanie nowych warstw bitumicznych potrwa kilka dni.

Koszt zadania wyniesie ponad 255 tys. zł. Przebudowa ul. Jana Pawła II zostanie sfinansowana z budżetu Powiatu Pszczyńskiego, dotacji Gminy Suszec oraz środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.