3 mln zł na termomodernizację budynku basenu

Powiat Pszczyński otrzyma niemal 3 mln zł unijnego dofinansowania na termomodernizację budynku basenu przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. Inwestycja zakłada również zastosowanie odnawialnych źródeł energii.

Budynek basenu przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. Przeszklona klatka. Na zdjęciu informacja o wysokości przyznanego dofinansowania
Pasek przedstawiający cztery loga.

Inwestycja będzie polegać na ociepleniu dachu i ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okienno-drzwiowej, modernizacji instalacji centralnego ogrzewania (w tym grzejników oraz montaż zaworów termostatycznych), montażu instalacji wentylacji mechanicznej z funkcją odzysku ciepła oraz budowie mikroinstalacji fotowoltaicznej na dachu budynku.

- Dzięki tej inwestycji zmniejszymy koszty ogrzewania i energii elektrycznej oraz ograniczymy emisję zanieczyszczeń do atmosfery - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Szacowany koszt zadania wyliczono na ok. 3,5 mln zł. Powiat Pszczyński złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. 30 czerwca uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego przyznane zostało dofinansowanie na realizację tego projektu.

Basen przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie jest ogólnodostępny. W czasie lekcji korzystają z niego uczniowie, popołudniami - mieszkańcy. Prace będą prowadzone w przyszłym roku.