Oświata

Graficy z PZS nr 1 wygrali mobilną pracownię komputerową

W konkursie plastyczno-cyfrowym dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!” technicy grafiki i poligrafii cyfrowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wygrali wyposażenie pracowni komputerowej - 16 laptopów wraz z szafą do przechowywania.

Laptop z otwartym projektem strony internetowej przygotowanym przez uczniów.
Projekt strony wykonany przez uczniów PZS nr 1 w Pszczynie otwiera się w nowym oknie

Konkurs plastyczno-cyfrowy „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!” zorganizowany został przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie innowacyjnych i kreatywnych prac plastycznych w dowolnej technice cyfrowej, poświęconych Funduszom Norweskim i EOG oraz ich państwom darczyńcom.

Uczniowie w siedmioosobowej grupie pod nazwą "Bemowcy" na potrzeby konkursu plastyczno-cyfrowego wykonali projekt strony internetowej otwiera się w nowym oknie. Grupę tworzyli: Zofia Wojciech, Renata Błaut, Weronika Sakrajecka, Martyna Wilk, Bartosz Wesołek, Tobiasz Grzywa i Sebastian Gwóźdź. Koordynatorem drużyny była nauczycielka Teresa Wilczek.

W nagrodzonej pracy zastosowano kolaż, rysunek na tablecie, fotografię cyfrową wykonaną przez uczniów - wielobarwną i czarno-białą oraz szkice odręczne, które poprzez digitalizację przekształcono w grafikę cyfrową - fotomontaż, w którym zastosowano efekty graficzne.

Zainteresowanie konkursem było ogromne, wpłynęło aż 2389 prac. W związku z wysokim poziomem konkursu i dużą liczbą otrzymanych prac organizatorzy podejmą starania o przyznanie dodatkowej puli nagród i wyróżnień - decyzja w tej sprawie zostanie przedstawiona we wrześniu. - Mamy nadzieję, że pozostałe zespoły Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie zostaną także nagrodzone - mówi Teresa Wojtanowicz, dyrektor placówki.

(źródło: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie)

Protokół z konsultacji społecznych

Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół placówek oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

• Oświata

Wsparcie dla szkół w akcji szczepień

Powiat Pszczyński oferuje wsparcie w nałożonych na dyrektorów szkół obowiązkach związanych z organizacją w placówkach szczepień młodzieży przeciwko COVID-19.

• Oświata

Uczniowie wracają do szkolnych ławek

Dla 2601 uczniów powiatowych szkół ponadpodstawowych - podobnie jak dla ich kolegów i koleżanek w całym kraju - w środę rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022.