Zdrowie

Trwa akcja szczepień bez rejestracji. Godziny otwarcia Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych

Nawet 200 osób dziennie może bez wcześniejszej rejestracji zaszczepić się przeciwko COVID-19 w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie.

punkt szczepień zlokalizowany jest w hali sportowej. Przed białymi boksami stoją ludzie w kolejce.

Szczepienia bez wcześniejszej rejestracji w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie są możliwe od 23 czerwca do odwołania. - Zainteresowanie akcją rośnie, dlatego zwiększyliśmy pulę dawek na szczepienia bez wcześniejszej rejestracji. Od poniedziałku do piątku w naszym punkcie może przyjąć preparat firmy Pfizer dodatkowo 200 osób dziennie - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Zamenhofa 5a czynny jest*:

• 8 lipca: 8.00 - 13.30
  • 9 lipca: 8.00 - 16.00
  • 12 lipca: 8.00 - 13.00
  • 13 lipca: 12.00 - 20.00
  • 14 lipca: 8.00 - 19.00
  • 15 lipca: 8.00 - 19.30
  • 16 lipca: 8.00 - 20.00
  • 17 lipca: 8.00 - 12.00

*terminy będą aktualizowane

W celu lepszej organizacji pracy punktu, jeżeli to możliwe, prosimy o zgłoszenie wcześniej chęci zaszczepienia się bez rejestracji pod jednym z poniższych numerów telefonów (infolinia czynna od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 16.00):
730 002 488,
577 877 388,
881 711 522,
577 511 077.

Ciągle możliwa jest także rejestracja na szczepienie za pomocą ogólnopolskiej, całodobowej infolinii: 989.

Warto wiedzieć, że elektroniczne skierowanie na szczepienie ma wystawione każda osoba powyżej 12. roku życia. Nie ma potrzeby wcześniejszego sprawdzania czy drukowania skierowania. Pracownicy punktu na podstawie numeru PESEL zweryfikują dane w systemie i będzie możliwe zaszczepienie się.

Organizatorem punktu jest Powiat Pszczyński.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

Szpital Joannitas zakupił nowoczesne USG

Szpital w Pszczynie wyposażył Zakład diagnostyki obrazowej w kolejny wysokiej klasy sprzęt medyczny do diagnostyki ultrasonograficznej, który umożliwi poszerzenie zakresu badań i precyzyjniejsze diagnozowanie pacjentów.