Przedsiębiorczość

Młodzi i chętni do pracy

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Pracy Wakacyjnej, zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

Młodzież stojąca przy stoisku oferującym pracę wakacyjną.

- Na pszczyńskim rynku uruchomiliśmy mobilne biuro z ofertami na wakacje przede wszystkim z myślą o uczniach i studentach. Zapytaliśmy naszych przedsiębiorców, czy potrzebują dodatkowych rąk do pracy na okres letni. Napłynęło kilkadziesiąt ofert od firm oferujących zatrudnienie młodym ludziom - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor PUP w Pszczynie.

Wśród ofert dla młodzieży znalazły się propozycje pracy wakacyjnej u lokalnych pracodawców, którzy poszukiwali m.in. pracowników restauracji i kuchni, hoteli, sklepów, magazynierów, montażystów, pomocników budowlanych i porządkowych. Ofertami dysponowały również Młodzieżowe Biura Pracy OHP z Żor oraz Tychów. Informacji o pracy za granicą udzielali pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Młodzież mogła skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, który pomagał w określeniu własnych predyspozycji i kompetencji.

16-letnie mieszkanki Mizerowa znalazły na kiermaszu ofertę dla siebie. - Jesteśmy pracowite, chcemy zdobyć nowe doświadczenia. Kończymy właśnie I klasę liceum, chcemy zarobić w wakacje własne pieniądze i zdobyć doświadczenie. Chcemy obsługiwać imprezy okolicznościowe. Znalazłyśmy taką ofertę pracy, która nas interesuje, zadzwoniłyśmy od razu do pracodawcy i umówiłyśmy się na rozmowę - mówią Julia i Klaudia. Podkreślają, że kiermasz to trafiony pomysł i na pewno pomoże młodzieży znaleźć pracę i zarobić w wakacje.

- Zainteresowanie młodzieży było ogromne, co potwierdza, że młodzi ludzie są chętni do pracy i chcą sami zarobić na wakacyjne wyjazdy. Był to pierwszy taki kiermasz, formuła się sprawdziła i w przyszłym roku na pewno do niej wrócimy - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

• Przedsiębiorczość

PUP Pszczyna. Razem po sukces

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie realizuje projekt pn. „Razem po sukces. Aktywizacja osób młodych, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku lub będących w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie pszczyńskim” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

• Przedsiębiorczość

Powiatowa Rada Rynku Pracy zainaugurowała działalność

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się posiedzenie inaugurujące Powiatowej Rady Rynku Pracy w Pszczynie. To organ opiniodawczo-doradczy starosty w sprawach polityki rynku pracy. Członkowie rady zostali powołani na czteroletnią kadencję.