Ogólne

Przesiadka na kulturę. Niebawem ruszają koncerty w Centrum Przesiadkowym

Centrum Przesiadkowe ponownie stanie się wakacyjną sceną dla lokalnych artystów. W piątek, 2 lipca przy ul. Sokoła w Pszczynie wystąpią orkiestra i soliści Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Bezpłatne koncerty będą odbywać się w piątki w lipcu i sierpniu.

Orkiestra wraz z dyrygentem stojąca na scenie wśród świateł w ogrodzie pszczyńskiego starostwa.
fot. Andrzej Grynpeter

Ubiegłoroczny cykl koncertów w Centrum Przesiadkowym cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wakacyjne granie przyciągało także turystów. W tym roku nie będzie inaczej.

W kolejne piątki w lipcu i sierpniu przy ul. Sokoła w Pszczynie nie zabraknie dobrej muzyki, oryginalnych głosów i niepowtarzalnego klimatu. Podczas koncertów w Centrum Przesiadkowym usłyszymy lokalne zespoły i artystów m.in. Koziguar, Churtownię, Off Beat, Voice Pless i Zuzannę Piech z zespołem.

- Projekt „Przesiądź się na kulturę” powstał w czasie pandemii i został pozytywnie odebrany przez mieszkańców, stąd pomysł na jego kontynuację, także w tegoroczne wakacje. Centrum Przesiadkowe to idealne miejsce do organizowania wydarzeń kulturalnych. Koncerty sprawiają, że ul. Sokoła w Pszczynie tętni życiem - mówi starosta Barbara Bandoła.

W piątek, 2 lipca przed Centrum Przesiadkowym zaprezentują się Orkiestra i soliści Ogniska Muzycznego w Pszczynie, które w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia. Bezpłatny przejazd kulturalny rozpocznie się o godz. 18.00. Mieszkańcy i turyści będą mogli posłuchać młodych i utalentowanych artystów.

Kolorowy plakat z informacją o nadchodzącym koncercie.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Bezpieczeństwo

    Doskonalili umiejętność udzielania pierwszej pomocy

    Uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w I Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy. W prozdrowotnej edukacyjnej rywalizacji startowały trzyosobowe drużyny ratownicze z placówek z powiatu pszczyńskiego i powiatu bielskiego.

  • Ogólne

    Powiatowy Sztab WOŚP znowu będzie pomagał dzieciom

    30 stycznia odbędzie się kolejny, tym razem 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem jubileuszowego finału i celem zbiórki będzie pozyskanie środków na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.