Możliwe upały i burze z gradem

IMGW-PIB wydał prognozę niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych.

Pochmurzone niebo. Nad polami błyskawica.

NA PIERWSZĄ DOBĘ

Ważność:
od godz. 07:30 dnia 22.06.2021 (wtorek) do godz. 07:30 dnia 23.06.2021(środa)

Zjawisko/stopień zagrożenia i kryteria:

Burze z gradem/2 (wszystkie powiaty)
Burze z opadami deszczu 30-50 mm, lokalnie do 60 mm lub porywami wiatru o prędkości 90-115 km/h. Lokalnie opady gradu.

Upał/2 (wszystkie powiaty)
Temperatura maksymalna przez przynajmniej dwa kolejne dni 30-34°C, temperatura minimalna w nocy powyżej 18°C.

NA DRUGĄ DOBĘ

Ważność:
od godz. 07:30 dnia 23.06.2021 (środa) do godz. 07:30 dnia 24.06.2021(czwartek)

NA TRZECIĄ DOBĘ

Ważność:
od godz. 07:30 dnia 24.06.2021 (czwartek) do godz. 07:30 dnia 25.06.2021(piątek)

Burze/1 (wszystkie powiaty)
Burze z opadami deszczu 20-30 mm, lokalnie do 40 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-90 km/h.

Upał/2 (wszystkie powiaty)

(źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie)

• Bezpieczeństwo

Uczniowie z Góry świecą przykładem

W Pszczynie odbył się niezwykle barwny finał Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023”, który przeprowadzono w czterech województwach - śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie w konkursie wzięły udział 443 szkoły i ponad 100 tys. uczniów. Tytuł ogólnopolskiego laureata, a jednocześnie najlepszej odblaskowej szkoły na Śląsku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Górze.

• Bezpieczeństwo

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.