Oświata

Młodzi mechanicy z PZS nr 1 wystartowali X Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

23 zespoły reprezentowały Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w I etapie X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2021. To największy w Polsce konkurs dla młodych i zawodowych mechaników.

W klasie komputerowej przy stanowiskach komputowych siedzą uczniowie. To młodzi chłopcy, którzy biorą udział w konkursie.

Uczestnicy X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników stanęli do rywalizacji w kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Elektromobilni, Młody Lakiernik, Mechanik Zawodowy oraz Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych. I etap konkursu odbył się 18 czerwca w formule online. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie reprezentowały 23 dwuosobowe zespoły.

- Byliśmy bardzo silną grupą. W mistrzostwach naszą szkołę reprezentowali uczniowie kształcący się w zawodach mechanik i technik pojazdów samochodowych, którzy wystartowali w dwóch kategoriach: Młody mechanik oraz Elektromobilni - mówi Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie.

- Świetnie, że uczniowie korzystają z takich możliwości, jak uczestnictwo w konkursach, bo to jest najlepszy sposób na przyswojenie wiedzy. A przy okazji można wygrać i mieć z tego korzyści - mówił tuż przed startem testu wicestarosta Damian Cieszewski, który życzył młodym mechanikom powodzenia.

Najlepsze zespoły z całej Polski zakwalifikują się II etapu, który zostanie przeprowadzony we wrześniu podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych w Poznaniu.

• Oświata

„Chrobry” gości kolegów i koleżanki z zagranicy

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie w ramach programu Erasmus+ odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Węgier, Austrii, Litwy i Grecji. To kontynuacja projektu pt. „Don’t worry, be healthy”. W ciągu pięciu dni młodzież pozna region oraz weźmie udział w warsztatach żywieniowych.

• Oświata

Graficy z PZS nr 1 wygrali mobilną pracownię komputerową

W konkursie plastyczno-cyfrowym dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!” technicy grafiki i poligrafii cyfrowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wygrali wyposażenie pracowni komputerowej - 16 laptopów wraz z szafą do przechowywania.