Ogólne

Będą prowadzone roboty drogowe na DW 933

W przyszłym tygodniu wykonany zostanie remont cząstkowy jezdni na DW 933 na odcinku Pszczyna - Ćwiklice o łącznej powierzchni ok. 4400 m2.

Popękana droga, po której jedzie samochód.

Prace będą polegać na wymianie nawierzchni na krótkich odcinkach pasa ruchu, w których jezdnia jest spękana lub wykruszona. Będą prowadzone od DK1 w Pszczynie do granicy Ćwiklic i Miedźnej. Remont cząstkowy nawierzchni jezdni zostanie wykonany na powierzchni ok. 4400 m2.

Wykonawca najpierw sfrezuje nawierzchnię, potem potrzebne będą trzy dni na ułożenie asfaltu. Na miejscu mogą występować utrudnienia - ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Zadanie zostanie sfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach porozumienia z Powiatem Pszczyńskim dotyczącego letniego i zimowego utrzymania dróg wojewódzkich. W ramach tego samego zadania zostanie przeprowadzony remont jezdni DW nr 939 w Strumieniu na odcinku od skrzyżowania ulic 1 Maja i Kolejowej do skrzyżowania ulic Pszczyńskiej i Łuczkiewicza. Łączny koszt tych prac to ponad 360 tysięcy zł.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Ogólne

    Świętowali Dzień Seniora

    Lubią razem spędzać czas, bawić się i rozwijać zainteresowania. Członkowie Pszczyńskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów spotkali się, by wspólnie celebrować Dzień Seniora.

  • Ogólne

    Zmiany w organizacji Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie

    W związku ze wzrostem zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19, punkt zlokalizowany przy boisku Orlik przy ul. Zamenhofa 5a będzie działał przez 5 dni w tygodniu, w tym jak do tej pory w weekendy. By ograniczyć kolejki, wprowadzona została obowiązkowa rejestracja na szczepienia. W grudniu w tej samej lokalizacji ruszą także szczepienia drive-thru.