Powstanie lokalna marka ziemi pszczyńskiej. Zapraszamy na spotkanie

16 czerwca br. o godz. 16.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się spotkanie poświęcone stworzeniu systemu znakowania lokalną marką ziemi pszczyńskiej produktów wytwarzanych na terenie powiatu pszczyńskiego.

W drewnianym stoisku urządzono wystawę wyrobów z lawendy - suszu, wody lawendowej. Przy stoisku stoi kobieta ubrana w pszczyński regionalny strój. Po drugiej stronie organizatorka stoiska.
euroregion logo

Zainaugurowany w miniony weekend Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej potwierdził, że miejscowi producenci, rzemieślnicy, rolnicy i usługodawcy są zainteresowani stworzeniem lokalnej marki ziemi pszczyńskiej.

- Lokalni twórcy wytwarzają jakościowe produkty, które mogą stanowić o sile naszego regionu. Chcemy stworzyć warunki do tego, by mogli jeszcze lepiej się rozwijać - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Dlatego trwają prace nad opracowaniem zasad przyznawania znaku jakości, stworzeniem identyfikacji wizualnej, przyznaniem certyfikatów oraz promocją produktów, które otrzymają markę. Wszystkie rozwiązania będą wypracowywane z lokalnymi producentami i usługodawcami. W tym celu 16 czerwca o godz. 16.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się spotkanie poświęcone stworzeniu systemu znakowania lokalną marką ziemi pszczyńskiej produktów wytwarzanych na terenie powiatu pszczyńskiego. Organizatorzy zapraszają do udziału lokalnych producentów, przedstawicieli gmin oraz wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tworzeniu zasad przyznawania lokalnej marki.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Regionalne produkty - bogactwo pogranicza”, który Powiat Pszczyński realizuje wspólnie z czeskim partnerem - MAS Pobeskydí. Jego przedstawiciele zaprezentują funkcjonowanie marki "Beskydy - originální produkt". W spotkaniu udział weźmie Leszek Richter - ekspert ds. marki regionalnej, który od 2007 r. wdraża system znakowania miejscowych produktów w Mikroregionie Górolsko Swoboda.

Mikroprojekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy Programu Interrreg V-A Republika Czeska- Polska 2014-2020.

• Zdrowie

Szybsze szczepienie dla 150 osób dziennie

W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.

• Bezpieczeństwo

Podziękowania dla zastępcy komendanta powiatowego policji. Przechodzi na emeryturę

Mł. insp. Piotr Kost przez cały 29-letni okres służby w policji związany jest z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie. Podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku i Porządku Powiatu Pszczyńskiego, władze powiatu podziękowały mu za niemal trzy dekady pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie.