Zdrowie

Ponad 1000 wolnych dawek szczepionki Pfizer. Telefon dedykowany rejestracji dzieci

W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie do końca czerwca może zarejestrować się jeszcze ok. 1400 osób na wolne dawki Pfizera. Na szczepienie można umawiać też dzieci od 12. roku życia.

Powiatowy Punkt Szczepień powszechnych w hali sportowej w Pszczynie. Przed boksami, w których trwają szczepienia, na krzesłach siedzą pacjenci czekający na szczepienie.
Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych znajduje się przy ul. Zamenhofa 5a w Pszczynie

Punkty szczepień powszechnych były uruchamiane na polecenie wojewody w kwietniu i maju jako elementy Narodowego Programu Szczepień. Punkt utworzony przez Powiat Pszczyński ruszył 27 kwietnia jako drugi w województwie. Dostawy szczepionek zapewnia Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych. Wciąż możliwa jest rejestracja na szczepienia - do końca czerwca pozostało ok. 1400 wolnych dawek preparatu Pfizer (I dawka).

Przypominamy, że od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12-15 lat. Na Internetowym Koncie Pacjenta można znaleźć e-skierowanie dziecka. Jeden z numerów telefonów Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych dedykowany został rejestracji i informacji o szczepieniach nastolatków.

Rodzic, który zgłosił dziecko do ubezpieczenia w ZUS, ma automatycznie dostęp do Internetowego Konta Pacjenta dziecka na swoim IKP w zakładce „Uprawnienia > „Konta Twoich dzieci”. Może on upoważnić do wglądu i działań na IKP dziecka drugiego rodzica.

Przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia. Kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun. Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień. Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.

Do 8 czerwca w PPSP w Pszczynie wykonanych zostało 10 411 szczepień, w tym niemal 1900 drugą dawką.

Na szczepienia można zarejestrować się:

 • za pośrednictwem całodobowej infolinii 989,
 • online przez Internetowe Konto Pacjenta otwiera się w nowym oknie
 • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
 • dzwoniąc bezpośrednio do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie - infolinia czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00:
  577 877 388,
  730 002 488 (numer dedykowany rejestracji dzieci od 12. roku życia).
  577 511 077
  881 711 522

Do pobrania:
Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19, format pliku: PDF, rozmiar: 581.01 KB
Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19, format pliku: PDF, rozmiar: 203.29 KB

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Zdrowie

  Poznaj ABCDE czerniaka

  Znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion może pomóc we wcześniejszym wykryciu podejrzanych zmian, a tym samym dać szansę na całkowite wyleczenie.

 • Zdrowie

  Szybsze szczepienie dla 150 osób dziennie

  W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się pierwszą dawką Pfizera bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.