Ogólne

JSW spełnia dziecięce marzenia

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. ufundowała wyjazd podopiecznych z Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie do Zakopanego. Zorganizowała dla dzieci także wiele atrakcji z okazji dnia dziecka.

Podopieczni pszczyńskiego domu dziecka pod kamienną ścianą z napisem Kasprowy Wierch.
fot. Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie

23 wychowanków z pszczyńskiego domu dziecka uczestniczyło w wycieczce do Zakopanego. Podczas kilkudniowego wyjazdu ufundowanego przez Jastrzębską Spółkę Węglową S.A. odwiedzili m.in. bacówkę i Fabrykę Cukierków, gdzie zapoznali się z procesem produkcji i uzyskiwania różnych barw karmelu.

- Bez wsparcia Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie moglibyśmy sobie pozwolić na taką wycieczkę. Dzieci były zachwycone atrakcjami, które dla nich przygotowano. To dla nas ogromne wsparcie, za co dziękujemy - mówi Iwona Spora, dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie.

Jastrzębska Spółka Węglowa na stadionie miejskim w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowała także dzień dziecka, w którym uczestniczyli m.in. wychowankowie pszczyńskiej placówki. Dzieci rozegrały mecz, w którym zmierzyły się z pracownikami JSW. Obie drużyny wspierali zawodnicy klubu piłkarskiego GKS Jastrzębie.

Dzięki hojności firmy podopieczni domu dziecka bawili się na dmuchanym placu zabaw, uczestniczyli w konkursach sportowych i malowaniu twarzy.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Szybsze szczepienie dla 150 osób dziennie

    W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.

  • Bezpieczeństwo

    Podziękowania dla zastępcy komendanta powiatowego policji. Przechodzi na emeryturę

    Mł. insp. Piotr Kost przez cały 29-letni okres służby w policji związany jest z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie. Podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku i Porządku Powiatu Pszczyńskiego, władze powiatu podziękowały mu za niemal trzy dekady pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie.