Ogólne

JSW spełnia dziecięce marzenia

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. ufundowała wyjazd podopiecznych z Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie do Zakopanego. Zorganizowała dla dzieci także wiele atrakcji z okazji dnia dziecka.

Podopieczni pszczyńskiego domu dziecka pod kamienną ścianą z napisem Kasprowy Wierch.
fot. Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie

23 wychowanków z pszczyńskiego domu dziecka uczestniczyło w wycieczce do Zakopanego. Podczas kilkudniowego wyjazdu ufundowanego przez Jastrzębską Spółkę Węglową S.A. odwiedzili m.in. bacówkę i Fabrykę Cukierków, gdzie zapoznali się z procesem produkcji i uzyskiwania różnych barw karmelu.

- Bez wsparcia Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie moglibyśmy sobie pozwolić na taką wycieczkę. Dzieci były zachwycone atrakcjami, które dla nich przygotowano. To dla nas ogromne wsparcie, za co dziękujemy - mówi Iwona Spora, dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie.

Jastrzębska Spółka Węglowa na stadionie miejskim w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowała także dzień dziecka, w którym uczestniczyli m.in. wychowankowie pszczyńskiej placówki. Dzieci rozegrały mecz, w którym zmierzyły się z pracownikami JSW. Obie drużyny wspierali zawodnicy klubu piłkarskiego GKS Jastrzębie.

Dzięki hojności firmy podopieczni domu dziecka bawili się na dmuchanym placu zabaw, uczestniczyli w konkursach sportowych i malowaniu twarzy.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Przedsiębiorczość

  Młodzi i chętni do pracy

  Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Pracy Wakacyjnej, zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

 • Ogólne

  Beach Soccer w drugą niedzielę lipca

  11 lipca odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej. Zostanie on rozegrany na boisku piaskowym POSiR-u po raz dwunasty.

 • Oświata

  Portugalia w smakach i kulturze

  W maju grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie wraz opiekunami wyjechała na dziesięć dni do Portugalii w ramach projektu „Sięgnij po więcej”. Tematem wyjazdu były warsztaty kulinarne, językowe i kulturowe.