Zdrowie

Dostawa szczepionek Johnson&Johnson zamiast Pfizera

W najbliższy piątek (28 maja) do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie zostaną dostarczone szczepionki firmy Johnson&Johnson zamiast Pfizer.

Wnętrze hali sportowej w Pszczynie, przeorganizowanej na punkt szczepień powszechnych. Na pierwszym planie zielone banery z logiem powiatu, na środku punkt informacyjny i stanowiska do szczepień.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dokonała zmiany zaplanowanej na piątek dostawy 900 dawek szczepionki Pfizer na taką samą ilość preparatów Johnson&Johnson. Organizator punktu nie ma wpływu na przydzielone szczepionki, zamianę preparatów czy odwołanie dostaw, a podobne sytuacje miały miejsce w ostatnim czasie w wielu okolicznych punktach szczepień powszechnych.

Osoby, które miały zaplanowane szczepienie w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie na piątek, sobotę, niedzielę i poniedziałek, zostaną telefonicznie poinformowane o zmianie preparatu. Jeżeli wyrażą zgodę, zostaną w tych dniach zaszczepione preparatem firmy Johnson&Johnson.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Szybsze szczepienie dla 150 osób dziennie

    W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.

  • Zdrowie

    Sytuacja epidemiologiczna: 12 - 18 czerwca

    2 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie, podane przez Ministerstwo Zdrowia.