Dostawa szczepionek Johnson&Johnson zamiast Pfizera

W najbliższy piątek (28 maja) do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie zostaną dostarczone szczepionki firmy Johnson&Johnson zamiast Pfizer.

Wnętrze hali sportowej w Pszczynie, przeorganizowanej na punkt szczepień powszechnych. Na pierwszym planie zielone banery z logiem powiatu, na środku punkt informacyjny i stanowiska do szczepień.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dokonała zmiany zaplanowanej na piątek dostawy 900 dawek szczepionki Pfizer na taką samą ilość preparatów Johnson&Johnson. Organizator punktu nie ma wpływu na przydzielone szczepionki, zamianę preparatów czy odwołanie dostaw, a podobne sytuacje miały miejsce w ostatnim czasie w wielu okolicznych punktach szczepień powszechnych.

Osoby, które miały zaplanowane szczepienie w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie na piątek, sobotę, niedzielę i poniedziałek, zostaną telefonicznie poinformowane o zmianie preparatu. Jeżeli wyrażą zgodę, zostaną w tych dniach zaszczepione preparatem firmy Johnson&Johnson.

Bezpłatna mammografia w Woli

13 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Woli będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 45-74 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.