Oświata

Szkolą się i podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie wzięli udział w kolejnym szkoleniu.

Uczniowie siedzący w salonie na krzesłach w trakcie szkolenia w salonie fryzjerskim.
fot. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Dzięki współpracy PZS nr 1 w Pszczynie z firmą Orbico oraz udziałowi w Projekcie Edukacyjnym uczniowie placówki uczący się w zawodzie technik usług fryzjerskich mają możliwość nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Grupa uczniów uczestniczyła w kolejnym profesjonalnym szkoleniu w renomowanym salonie fryzjerskim "Puchałka Hair Academy". Uczniowie zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej adeptów fryzjerstwa.

Wiadomości zdobyte na szkoleniu zostały wykorzystane podczas zajęć praktycznych w ramach lekcji otwartej, gdzie nauczyciele szkoły mieli okazję podziwiać profesjonalizm adeptów sztuki fryzjerskiej.

(źródło: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie)

• Oświata

„Chrobry” gości kolegów i koleżanki z zagranicy

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie w ramach programu Erasmus+ odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Węgier, Austrii, Litwy i Grecji. To kontynuacja projektu pt. „Don’t worry, be healthy”. W ciągu pięciu dni młodzież pozna region oraz weźmie udział w warsztatach żywieniowych.

• Oświata

Graficy z PZS nr 1 wygrali mobilną pracownię komputerową

W konkursie plastyczno-cyfrowym dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!” technicy grafiki i poligrafii cyfrowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wygrali wyposażenie pracowni komputerowej - 16 laptopów wraz z szafą do przechowywania.