Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna ze srebrnym i brązowym medalem Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych

Olga Szwarnowiecka wicemistrzynią Polski w badmintonie do lat 13. Świetny występ odnotowały także Hanna Stachera i Olga Szwarnowiecka w grze deblowej - zdobyły brązowy medal.

Olga Szwarnowiecka i Hanna Stachera z medalami Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w badmintonie

W Suchedniowie zorganizowano Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. Pszczynę reprezentowały 4 dziewczyny z UKS Plesbad Pszczyna. Amelia Gancarczyk i Olga Więcek dzielnie walczyły w kwalifikacjach gry pojedynczej. Obie dwunastolatki wygrały swoje pierwsze mecze. Dzielnie walczyły w kolejnym meczu, jednak w trzech setach lepsze okazały się przeciwniczki.

W piątek rozpoczął się turniej główny. Zagrały Olga Więcek w deblu z Zuzanną Turską (MKS Orlicz Suchedniów), Hanna Stachera/ Szymon Gwiazda (UKS Korona Pabianice), Hania z Olgą Szwarnowiecką oraz w grze pojedynczej Olga Szwarnowiecka. Na pierwszej rundzie zakończyły rywalizację młodsza Olga i Zuzia. W trzech setach lepsze okazały się koleżanki Horst/ Ciężka.

Na dużo więcej mogły liczyć Hania i starsza o rok Olga. Rozstawienie wskazywało, że można liczyć na medale. Z numerem jeden rozstawiona była Olga w grze pojedynczej. Z numerem dwa rozlosowano debel Stachera/ Szwarnowiecka.

Wysokie miejsce na liście klasyfikacyjnej dało parze Stachera/ Szymon Gwiazda rozstawienie z numerem 5-8. Na takim też etapie zakończył rozgrywki mikst. W meczu o medal lepsza okazała się para Naumczyk/ Krystek.

Dość łatwo do strefy medalowej awansowały dziewczyny w deblu i Olga w singlu. Na poziomie półfinału pojawiły się pierwsze „schody”. W singlu trzy sety trzeba było rozegrać z reprezentantką gospodarzy Dominiką Bartłomiejczuk. Po dramatycznym pojedynku Olga ostatecznie wygrała i awansowała do finału.
W deblu „schody” okazały się za wysokie. Mimo zaciętej walki (znowu 3 sety) to Bartłomiejczuk w parze z Leną Makowską cieszyły się z wygranej. Hania i Olga zdobyły brązowy medal.

Finał singla rozpoczął się nerwowo, zwłaszcza dla Olgi. Lepiej nerwy opanowała Kaja Ziółkowska - pierwszego seta wygrała 21:15. W drugim secie lepiej nad emocjami panowała Olga i wygrała do 16. Trzeci set to znowu błędy Olgi. Mecz wygrała Ziółkowska. Zasłużenie też wicemistrzostwo Polski do lat 13 wywalczyła Olga Szwarnowiecka.

- Wielkie gratulacje dla wszystkich czterech młodych dziewczyn z Pszczyny. Ciężko pracowały na swój sukces, zasłużenie Olga i Hania stanęły na podium. Wiem, że nie są do końca zadowolone, ale osiągnęły bardzo dobry wynik. Mam nadzieję, że to dopiero początek ich sportowej kariery. Liczę też na Amelię i Olgę w przyszłorocznych MP - ocenił trener Damian Pławecki. - Gratuluję organizatorom świetnej imprezy. Gratuluję także zwycięzcom - dodał.

Zawody dofinansowane z budżetu gminy Pszczyna oraz przez Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS

(źródło: UKS Plesbad Pszczyna)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego